Jak Długo Wirus Pozostaje Na Różnych Powierzchniach?

Jak długo wirus COVID-19 może pozostawać na różnych powierzchniach?

Koronawirus stale pojawia się w różnych krajach, tworząc czerwone obszary i sprawiając, że liczby hospitalizacji się powiększają.

Koronawirus stale się rozprzestrzenia, odkąd prawie dwa lata temu w Wuhan w Chinach po raz pierwszy zgłoszono kilka przypadków tej choroby. W miarę rozwoju i rozprzestrzeniania się wirusa do różnych krajów bardzo ważne jest, aby być na bieżąco, chronić siebie i zapobiegać panice.

Chociaż wirus jest przerażający i psychicznie dość ciężki, większość dotkniętych nim osób doświadcza łagodnych objawów. Według Journal of the American Medical Association, około 80% osób, które zachorowały na tę chorobę w Chinach, doświadczyło tylko objawów, które można opanować i wyleczyć.

Chociaż wciąż wiele nie wiemy o COVID-19, wirus wydaje się rozprzestrzeniać drogą kropelkową. Są one uwalniane, gdy zakażone osoby kaszlą i kichają, dlatego ważne jest, aby chorzy ograniczali kontakt z innymi. Te kropelki stają się zaraźliwe, gdy lądują bezpośrednio na tobie lub na wspólnej powierzchni, z którą się stykasz.

Według wczesnych dowodów, cząsteczki COVID-19 mogą przetrwać przez okres 9 dni, jeśli w pomieszczeniu panuje odpowiednia temperatura.

Jak długo koronawirus może przetrwać na różnych powierzchniach?

Uważa się również, że wirus może być przenoszony przez osoby, które nie myją często rąk, zwłaszcza po skorzystaniu z łazienki. Korzystając z publicznych łazienek, ważne jest, aby zachować ostrożność i dokładnie umyć ręce po nich, uważając na to, czego dotykasz i minimalizując kontakt dłoni z twarzą.

The Huffington Post wyjaśnia, jak ważne jest wycieranie wszystkich powierzchni publicznych podczas interakcji z nimi, takich jak biurko lub stół, przy którym siadasz w kawiarni.

Dane wskazują, że publiczne ekrany dotykowe zawierają dużą ilość niebezpiecznych bakterii, które znajdują się w jelitach ludzi, co wskazuje na to, że większość ludzi nie myje rąk po skorzystaniu z łazienki lub przynajmniej nie robi tego prawidłowo (powinieneś myć ręce w ciepłej wodzie z mydłem przez minimum 20 sekund).

Jeśli chodzi o sposób czyszczenia tych powierzchni, COVID-19 jest wirusem zawierającym lipidy, co oznacza, że ​​może zostać zabity przez większość chusteczek dezynfekujących.

Te narzędzia powinny być użyte raz, a następnie należy je wyrzucić; po użyciu na chusteczce zatrzymują się bakterie, rozprzestrzeniając je na inne powierzchnie, jeśli zostanie ponownie użyta. Eksperci zalecają stosowanie chusteczek na bazie etanolu, pozwalając produktowi dokładne wykonanie swojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.