Zalety wapowania marihuany

Wapowanie cannabis stało się popularne, gdy użytkownicy zaczęli zdawać sobie sprawę z korzyści płynących z takiego sposobu konsumpcji marihuany.
Tradycyjnie, marihuana zawsze była palona, ale obecnie wraz z rozwojem technologii, przyszły nowe sposoby jej konsumpcji. Dostępne są przenośne, stacjonarne i kieszonkowe urządzenia, które z łatwością można nabyć na rynku.

Największą różnicą między paleniem a wapowaniem jest spalanie. Jeśli następuje jakikolwiek proces spalania, oznacza to że wdychasz więcej niż tylko kannabinoidy.

W rzeczywistości, zilustrowało to badanie, które zostało zaprojektowane w celu oceny skuteczności waporyzatorów. W badaniu wykorzystano ten sam rodzaj cannabis zarówno do palenia jak i wapowania.
To, co znaleziono, to marihuana składająca się głównie z kannabinoidów, która posiadała ślady trzech innych związków. Natomiast spalony dym zawierał ponad 111 innych substancji chemicznych, a w tym szeroką gamę toksyn.

Inne badanie wykazało, że osoby stosujące cannabis i wykorzystują waporyzator, rzadziej zgłaszają dolegliwości związane z oddychaniem.

Jakie są zatem zalety wapowania? Każdy użytkownik może czerpać korzyści z kannabinoidów bez narażania się na związki zawarte w dymie.

Badania z Leiden University wykazały, że stosowanie waporyzatora daje podobne wyniki do palenia z jednym ważnym wyjątkiem – wapowanie posiada mniej szkodliwe efekty uboczne.

„Ostateczny wychwyt THC przez układ płucny jest porównywalny z paleniem marihuany, przy jednoczesnym uniknięciu niekorzystnych skutków palenia marihuany.”

Unikanie spalania drastycznie zmniejsza również zapach cannabis. Waporyzatory zatem cechują się także większą dyskrecją –śmiało można je stosować w miejscach publicznych, bez narażenia na złapanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.