Porady jak rozmawiać z lekarzem na temat marihuany

Doktor Philippe Lucas, wiceprezes Patient Advocacy for Tilray niedawno w audycji radiowej przekazał kilka porad dla pacjentów, którzy mogą czuć się zbyt zestresowani aby konsultować stosowanie marihuany ze swoim lekarzem. Według doktora, około 9 na 10 pacjentów darzy swoich lekarzy dużym szacunkiem, ale walczy z angażowaniem się w rozmowy ze względu obawy przed osądzeniem.

Niestety, społeczność medyczna nie nadąża w pełni za mocą marihuany, głównie dlatego że lekarze opierają formułowanie zaleceń na sprawdzonych badaniach. Do niedawna, status marihuany jako nielegalnego narkotyku nie pozwalał na miarodajne badania.

1. Bądź pomysłowy i dziel się swoimi spostrzeżeniami.

Odkryłeś badania kliniczne lub natknąłeś się na inne badania które dają mocne argumenty osobom chcącym spróbować medyczną marihuanę? Bycie aktywnym w poszukiwaniu informacji pozwala ci na bycie świadomym w dyskusji, jak również przejęcia kontroli nad własnym zdrowiem.
Ostatecznie, lekarze podejmują decyzje oparte na dowodach i zdrowym rozsądku, więc bądź przygotowany i pomóż im zrozumieć czego się nauczyłeś i jak się czujesz.

2. Bądź szczery; dziel się swoimi doświadczeniami.

Bądź przygotowany, informuj swojego lekarza jak się czujesz i jakie są efekty lekarstwa, które stosujesz. Daj mu znać co działa, co nie, i dlaczego uważasz, że medyczna marihuana jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli wypróbowałeś marihuanę i okazało się, że jest ona skuteczna w łagodzeniu objawów twojej choroby – powiedz o tym lekarzowi. Jeśli dostęp do bezpiecznej, standaryzowanej, legalnej medycznej marihuany jest dla ciebie ważny i jesteś zaniepokojony potencjalnym ryzykiem nielegalnego dostępu lub złej jakości produktu, poproś lekarza o wsparcie przy dołączeniu do MMPR.

3. Bądź cierpliwy; dziel się swoją podróżą.

MMPR jest nadal nowym systemem. Lekarze i pacjenci wciąż odkrywają co oznaczają nowe przepisy w leczeniu różnych stanów chorobowych. Bądź cierpliwy, jeśli ty lub lekarz macie pytania i bądź przygotowany na kontynuowanie rozmowy. Wspólnie, bardziej prawdopodobnie znajdziecie rozwiązanie w przypadku twojej choroby.

4. Bądź zdeterminowany; dziel się swoimi przemyśleniami.

Wybory zdrowotne zależą od wielu czynników, ale ostatecznie prawem każdego pacjenta jest decyzja, jaka opcja leczenia jest dla niego najlepsza. Dziel się swoimi przemyśleniami z lekarzem. Jeśli on wciąż nie może pomóc, znajdź lekarza, który ma doświadczenie w przepisywaniu marihuany jako opcji leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.