Kilka Sztuczek Na Lepszy Sen

Zrozumienie swojego snu jest kluczem do utrzymania zdrowej rutyny snu przez długi czas. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić.

Nie musisz czytać, jak ważny jest sen. Już to wiesz. To jedna z tych kluczowych rzeczy, które sprawiają, że wszystko jest lepsze lub gorsze. Brak snu może prowadzić do przyrostu masy ciała, drażliwości, słabej wydajności pracy i skutkować większymi problemami, takimi jak zwiększenie szans na zawał serca i cukrzycę.

Problemy ze snem są bardzo powszechne i bardzo trudne do wyleczenia. Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania; to, co może działać dla niektórych, może nie działać dla innych, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak działa twój sen. Oto trzy sztuczki, które mogą pomóc Ci zrozumieć, jak śpisz, a tym samym poprawić jakość twojego snu:

• Zaplanuj swój harmonogram snu

Ranne ptaszki to nie mit. Istnieją predyspozycje genetyczne, które sprawiają, że ludzie wolą wstawać wcześnie rano, a inni potrzebują do tego wielkiego kubka kawy. Ale chociaż prawdą jest, że niektórzy ludzie mają łatwiejsze poranki niż inni, większość z nas musi rano pracować, dlatego wczesne pójście spać może zdziałać cuda.

Nie ma znaczenia czas; po prostu staraj się trzymać harmonogramu, który działa na twój przypadek i pozwala spać osiem lub siedem godzin na dobę. Im bardziej będziesz surowy – tak, nawet w weekendy – tym lepsze będą twoje wyniki.

Dostosuj swój harmonogram, aż znajdziesz odpowiedni czas i pomóż sobie położyć się do łóżka wszelkimi naturalnymi sposobami, szczególnie na początku, ponieważ twoje ciało się przystosowuje. Niektóre sugestie obejmują aplikacje do medytacji, melatoninę lub jak zawsze niezawodną marihuanę.

• Sprawdź informacje na temat cykli snu

Sen to rzecz, którą wszyscy robimy, ale jest zaskakująco skomplikowana, z wieloma ruchomymi elementami. Zrozumienie, jak to działa, może pomóc Ci lepiej spać. Urządzenia takie jak smartwatch może pomóc w śledzeniu nawyków snu i głębokości snu.

Po pewnym czasie zacznie poznawać Twoje ciało, dostarczając Ci zaleceń dotyczących pory snu, co może pomóc Ci opracować harmonogram, który będzie dla Ciebie odpowiedni i sprawi, że rano poczujesz się wypoczęty.

• Prowadź dziennik snu

Dzienniki to irytujące, ale niezwykle skuteczne narzędzia do śledzenia twoich zachowań i odkrywania wzorców i rzeczy, które działają oraz nie. Dziennik snu powinien zawierać wszystkie istotne informacje dotyczące snu, niezależnie od tego, czy spałeś źle, czy dobrze, czy też codziennie po obiedzie śpisz.

Zapisuj jakie przekąski sprawiają, że czujesz się bardziej rozbudzony lub czy popołudniowa drzemka załatwia sprawę i sprawia, że ​​czujesz się bardziej produktywny.

Chociaż wszystko to brzmi jak szalona ilość niepotrzebnych zapisków, z biegiem czasu ten dziennik może pomóc Ci określić, co można poprawić dzięki harmonogramowi snu i ogólnemu zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.