Jak Długo Trwają Efekty Marihuany

Po zalegalizowaniu konopi indyjskich przez osoby dorosłe w Kolorado, jedna z dziennikarek udała się do sklepu chcą skosztować produktów z marihuaną. Dziennikarka kupiła w aptece batonik z marihuaną. Wzięła gryza i po godzinie nie odczuwając żadnych efektów, postanowiła zjeść całego batona.

Niestety… osiem godzin później nadal doświadczała paranoi oraz niepokoju.

Podczas gdy dziennikarka popełniła błąd debiutanta, który wysłał ją na wiele przerażających – ale całkowicie możliwych do uniknięcia – godzin, jej doświadczenie wskazuje na coś kluczowego, szczególnie dla nowicjuszy cannabis. Jeśli konsumujesz marihuanę w umiarkowanym tempie, jak długo mogą trwać twoje efekty?

Średnio haj cannabis trwa od dwóch do 10 godzin. Jak widać, jest to ogromna przepaść, a oto kilka czynników, które mogą odgrywać rolę:

• Moc, czyli ile THC jest w produkcie, który spożywasz
• Metoda przyjmowania marihuany
• Twój osobisty poziom tolerancji
• Masa ciała i procent tkanki tłuszczowej
• Metabolizm
• Czy przyjmowałeś marihuanę wcześniej

Różne metody konsumpcji

Waporyzowanie suchej marihuany, wapowanie, jointy czy bongo – te metody przyjmowania marihuany są bardzo wydajne i zapewniają haj w ciągu około dziesięciu minut. W zależności od zawartości THC, haj trwa zwykle od 1 do 3 godzin, chociaż może trwać nawet do ośmiu godzin.

Dabbing: Z definicji, dabbing to spożywanie koncentratów konopi o dużej sile działania, które mają na celu bardzo szybkie wywołanie haju. Jeśli masz doświadczenie w tej metodzie spożycia, Twój haj prawdopodobnie potrwa od 30 minut do trzech godzin. Ale jeśli jesteś nowy, ta metoda może utrzymać Cię na haju przez cały dzień (i/lub noc).

Artykuły spożywcze z marihuaną: produkty jadalne są najmniej przewidywalne, a czas spędzany na haju może być naprawdę różny. Ponieważ produkty spożywcze najpierw trafiają do układu pokarmowego, odczucie efektów może zająć od 30 minut do trzech godzin. Ogólnie rzecz biorąc, haj trwa od 1 do 3 godzin, ale możesz być na haju nawet przez dziewięć godzin. Podczas spożywania produktów spożywczych naprawdę ważne jest, aby przestrzegać złotej zasady cannabis, zaczynaj od małej dawki i rób to powoli, nawet jeśli jesteś doświadczonym konsumentem.

Jak uniknąć zbyt mocnego haju

Jeśli trochę przesadziłeś i chcesz sprowadzić swój haj na ziemię, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uspokoić sytuację.

Zjedz trochę czarnego pieprzu, skórki z cytryny lub orzeszków pinii. Te powszechne artykuły gospodarstwa domowego znajdują się również w odmianach konopi indyjskich w postaci terpenów – związków aromatycznych, które nadają konopiom i innym roślinom charakterystyczny zapach. Chociaż badania nad terpenami i konopiami indyjskimi dopiero się rozwijają, niektóre raporty sugerują, że terpeny, takie jak te znajdujące się w czarnym pieprzu (kariofilen), skórce cytryny (limonen) i orzeszkach piniowych (pinen), mogą działać uspokajająco i łagodzić zbyt mocny haj.

Kiedy czujesz, że efekty cannabis są zbyt mocne, wypróbuj CBD. Ten odurzający kannabinoid znany ze swoich właściwości przeciwlękowych może pomóc w modulowaniu haju z THC. Kilka kropel nalewki CBD pod język powinno załatwić sprawę. Inne wypróbowane i prawdziwe metody, które mogą ci pomóc to zimny prysznic, drzemka i nawodnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.