Dlaczego nasiona konopi są tak dobre dla nas?

Konopie to jedna z najbardziej niesamowitych roślin, która wspiera ludzkie zdrowie i istnieje na naszej planecie. Pełna jest składników odżywczych, a poniżej niektóre z jej korzyści zdrowotnych.

• Białko

Konopia to jedno z najbardziej kompletnych białek w królestwie żywności roślinnej, ponieważ zawiera wszystkie 21 znanych aminokwasów, w tym 9, których ludzie nie są w stanie sami wytworzyć. Aminokwasy są składnikami białka. Białko niezbędne jest do podstawowych funkcji ciała; pomaga budować nowe komórki, dba o tkanki w ciele (co jest bardzo istotne). Białko jest odpowiedzialne za wytwarzanie neuroprzekaźników, które są podstawową wewnętrznej komunikacji naszego organizmu. Konopia znajduje się na samym szczycie jeśli chodzi o źródła białka i dobrze znana jako super-żywność.

• Doskonała równowaga niezbędnych tłuszczów omega

„Niezbędne” oznacza w tym przypadku, że organizm nie może sam ich wytworzyć, więc musimy dostarczyć je z diety. Konopia zawiera idealny stosunek (3:1) omega 3 do omega 6. Jest to unikalne osiągnięcie w świecie roślinnym. Wykazano, że związki te mają szczególnie korzystny wpływ na nasze zdrowie. Nasiona konopi są jednym z niewielu roślinnych źródeł omega 3 (inne źródła obejmują orzechy włoskie, nasiona lnu, nasiona chia).

• GLA (kwas gamma-linolenowy)

Konopia to doskonałe źródło GLA. Jest to wyjątkowy kwas tłuszczowy omega 6, który znajduje się w kilku innych roślinach, w tym w czarnej porzeczce oraz wiesiołku. Wykazano, że GLA pomaga osobom z zaburzeniami skórnymi, PMS, menopauzą, rakiem, chorobą serca, zapaleniem stawów oraz posiada korzyści przeciwzapalne.

• Olejek z konopi, choroby skóry

Badania wykazały, że olej z nasion konopi może pomóc w zaburzeniach skórnych. Istnieje również jedno badanie, stwierdzające, że poprawa poziomy cholesterolu i poprawione objawy atopowego zapalenia skóry były bezpośrednio związane z konsumpcją oleju z konopi. Sugeruje się, że może to wynikać z obfitości PUFA (wielonienasyconych kwasów tłuszczowych) w oleju z konopi.

• Żywność wysoko-błonnikowa

Podobnie jak większość żywności roślinnej, nasiona konopi są bogate w rozpuszczalny i nierozpuszczalny błonnik. Błonnik naturalnie utrzymuje jelito grube czystym, daje uczucie satysfakcji po jedzeniu oraz pomaga jednocześnie zmniejszyć zachcianki na słodycze (cukier).

• Wysoka zawartość przeciwutleniaczy

Nasiona konopi są bogate w antyoksydant witaminy E, bardzo ważny przeciwutleniacz. Stwierdzono również, że zawiera tokoferol, który waży jest przy chorobie Alzheimera jak i miażdżycy tętnic. Phytol to kolejny potężny przeciwutleniacz, który ma zarówno właściwości przeciwutleniające, jak i przeciwnowotworowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.