Leczenie PTSD marihuaną – badanie przeprowadzone na szczurach

marihuana-uprawa-marihuany-legalizacja-medycznej-marihuany-medyczna-marihuana-cbd

Niektórzy pacjenci uważają marihuanę za pomocną w zarządzaniu objawami PTSD. Aktualnie, badacze uważają, że konopia może zaoferować więcej sposobów na zwalczanie choroby.

W ostatnich badaniach, naukowcy z Uniwersytetu Haifa w Izraelu, byli w stanie zapobiec rozwojowi zespołu stresu pourazowego (PTSD) u szczurów, traktując je substancjami czynnymi zawartymi w marihuanie, lun kannabinoidami.

Kierowany przez dr Irit Akirav z Wydziału Psychologii, zespół wykorzystał szczury z powodu ich podobieństwa do ludzi w odpowiedzi na traumy.

Osoby z PTSD – ciężkim rodzajem zaburzeń lękowych – cierpią z powodu objawów, które mogą być wywoływane przez wspólne wyzwalacze, znane również jako przypomnienia traumy.

Podczas gdy PTSD jest zazwyczaj leczone po wystąpieniu objawów, zespół odkrył, że dozowanie kannabinoidów szczurom, które przechodzą przez traumatyczne zdarzenie może je uczynić odpornymi na przyszłe wyzwalacze. „Innymi słowy, konopie sprawiają, że efekty przypomnień traumy znikają,” wyjaśnia dr Akirav.

Traktowane szczury nie wykazały żadnych objawów PTSD. Ale szczury, które zostały pozostawione bez leczenia tak, w tym wystąpiły zaburzenia znikania pamięci, zmiany odczuwania bólu i zwiększenie zachowań paniki.

Co ciekawe, naukowcy odkryli, że leczenie pracowało przez zmiany obwodów mózgu związanych z urazem.

Odkrycia dołączają do grupy coraz liczniejszych dowodów, ze marihuana może nie tylko pomóc w zarządzaniu objawami PTSD, ale również w zapobieganiu wcześnie rozwijających się objawów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.