Małe Dawki Marihuany Poprawiają Libido

Niższe dawki marihuany mogą być bardziej skuteczne w poprawianiu libido.

„Zaczynaj od małej dawki i rób to powoli”. Właśnie to zwykle profesjonaliści mówią nowym konsumentom o dawkowaniu, aby pomóc im odpowiedzialnie spożywać konopie indyjskie. Mantra podsumowuje również wyniki nowego artykułu, w którym dokonano przeglądu bieżących badań dotyczących wpływu marihuany na różne aspekty seksu, w tym na pożądanie.

„W kilku badaniach oceniano wpływ marihuany na libido i wydaje się, że zmiany w pożądaniu mogą zależeć od dawki” – napisali autorzy recenzji. „Badania potwierdzają, że niższe dawki poprawiają pożądanie, ale wyższe dawki albo go obniżają, albo w ogóle go nie wpływają”.

Chociaż coraz więcej badań sugeruje, że spożywanie marihuany może prowadzić do podwyższonego libido i lepszych orgazmów, badania jakości są ograniczone ze względu na ograniczenia prawne. Autorzy przeglądu postanowili zrozumieć, jakie dane pokazują obecnie, jak kannabinoidy (takie jak THC) wpływają na funkcjonowanie seksualne kobiet. Ich odkrycia zostały opublikowane w tym miesiącu w Sexual Medicines Review.

„Oceniając przyjemność seksualną, większość badań pokazuje, że marihuana ma pozytywny wpływ” – podsumowali. „Używanie marihuany podczas seksu wiąże się również z przedłużaniem orgazmu lub poprawą jego jakości. Tylko jedno badanie, które przeanalizowaliśmy, wykazało, że używanie marihuany hamuje orgazm; jednak badanie to skupiało się na dysfunkcji w przeciwieństwie do ogólnej funkcji ”.

„Dane wskazują na zależny od dawki wpływ na pożądanie seksualne i wrażliwość seksualną kobiet, tak że niskie dawki ogólnie ułatwiają lub nie mają żadnego efektu, ale wysokie dawki go hamują”.

Na potrzeby analizy naukowcy przeanalizowali 12 badań na ludziach i 8 badań na zwierzętach opublikowanych w latach 1970–2019. Oto niektóre z ich ustaleń:

Badania przedkliniczne na zwierzętach

• Samice chomików z pierwotnym estrogenem, którym podano THC, były bardziej podatne na krycie i częściej inicjowały kojarzenie z samcem chomika niż te, którym nie podawano substancji.

• Gdy u samic szczurów wykryto estrogen lub progesteron, THC wydawało się nasilać lordozę, czyli pozycję, w której plecy są wygięte w dół. Lordosis to miara, której naukowcy używają do oceny wrażliwości seksualnej kobiet. Kiedy szczurom podawano bardzo wysokie dawki THC, nie były one tak podatne na krycie.

• Stwierdzono, że niektórzy agoniści i antagoniści receptora endokannabinoidowego, tacy jak SR141716 i anandamid, również wpływają na motywację seksualną.

• W jednym eksperymencie szczury, którym podano anandamid, okazały się bardziej zmotywowane seksualnie (częściej odwiedzały samce szczurów). W innym eksperymencie szczury, którym podano SR141716, były mniej zmotywowane seksualnie.

Studia kliniczne

• Szereg ankiet przeanalizowanych w bieżącym artykule wykazało, że kobiety częściej niż mężczyźni twierdzą, że marihuana zwiększa ich pożądanie seksualne. Na przykład badanie z 1974 roku wykazało, że 57,8% studentek college’u zgłosiło wzrost libido w porównaniu z 39,1% mężczyzn. W tym samym badaniu naukowcy odkryli, że wpływ marihuany zależy od ilości spożywanej przez uczestników: „chociaż 71% uczestniczek zgłosiło wzrost motywacji seksualnej po 1 jointcie, odsetek kobiet zgłaszających zwiększone pożądanie zmniejszył się po większym spożyciu marihuany (więcej niż 4 jointy) (49,5%) ”, stwierdzono w przeglądzie.

• Inne badanie przeprowadzone w Indiach i Nepalu przyniosło podobne wyniki dotyczące związku między dawką a skutkami. Autorzy postawili hipotezę, że ludzie mogą czuć się mniej zainteresowani seksem po spożyciu dużych dawek konopi indyjskich ze względu na związane z tym działanie uspokajające.

• Wydaje się, że to, jak często ludzie spożywają marihuanę, ma znaczenie również w seksie: badanie opublikowane na początku tego roku wykazało, że kobiety, które regularnie używały konopi indyjskich przed stosunkiem, miały o 2,13 wyższe prawdopodobieństwo zgłaszania zadowalających orgazmów.

Jedno z badań sugerowało, że używanie marihuany hamuje orgazm, ale, jak podkreślają autorzy recenzji, badacze w tej pracy zadawali pytania, które dotyczyły dysfunkcji seksualnych, a nie ogólnych funkcji seksualnych.
Zrozumienie, w jaki sposób kannabinoidy wpływają na funkcjonowanie seksualne kobiet, jest niezbędne, podsumowują autorzy przeglądu. Lepsze badania mogą nie tylko doprowadzić do opracowania opcji terapeutycznych, które pomogą kobietom, ale mogą również pomóc naukowcom w lepszym zrozumieniu ogólnego funkcjonowania seksualnego.

„Informacje, które posiadamy, ograniczają się do badań na gryzoniach i kwestionariuszy, które opierają się na pamięci, a żadne z badań na ludziach nie jest jeszcze w stanie określić dawki, czasu ani innych obiektywnych miar” – napisali autorzy. „Chociaż wydaje się, że istnieje zależność od dawki, która oddziela domniemane efekty pobudzające od hamujących wpływ na pożądanie seksualne kobiet, orgazm i funkcje rozrodcze, a częstotliwość stosowania również odgrywa rolę, nie jest jasne, w jakim stopniu psychoaktywne właściwości różnych kannabinoidy odgrywają pewną rolę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.