Prawie połowa Amerykanów próbowała marihuany

Badanie: Prawie połowa Amerykanów próbowała marihuany.

Nowe badanie pokazuje, że prawie połowa Amerykanów co najmniej raz w swoim życiu sięgnęła po cannabis.

Ostatni sondaż Gallupa pokazuje, że 45 procent, czyli prawie połowa Amerykanów twierdzi, że co najmniej raz w swoim życiu spróbowała marihuany. Jest to najwyższa liczba od czasu, kiedy po raz pierwszy zadano to pytanie w 1969 roku.
Wówczas tylko 4 procent osób przyznało się do próbowania cannabis (jesteśmy pewni, że ta liczba była faktycznie wyższa biorąc pod uwagę poparcie jakim cieszy się marihuana wśród Amerykanów).

Pojawiły się również inne interesujące wyniki. Tylko 12 procent osób twierdzi, że obecnie stosuje cannabis, jest to wynik dwukrotnie wyższy niż wynik z 2013 roku, kiedy to Gallup po raz pierwszy zadał to pytanie. Obecnie więcej mężczyzn niż kobiet twierdzi, że próbowało i obecnie stosuje cannabis (odpowiednio 48 procent i 35 procent), chociaż liczba kobiet stosujących cannabis wzrosła. Młodzi ludzie częściej stosują cannabis, obecnie 18 procent dorosłych w wieku 18-29 lat twierdzi, że stosuje cannabis, w porównaniu do zaledwie 10 procent wśród osób w wieku 30-49. Dla kontrastu, 30-49 i 50-64 częściej próbowały marihuany (51 procent i 49 procent) niż osoby poniżej 29 roku życia (38 procent).

Co mówią nam te wyniki? Po pierwsze, wyższy odsetek osób młodych stosuje cannabis, ale mniej młodych osób je próbowało. Mniej osób starszych korzysta z cannabis, ale więcej osób z tego przedziału wiekowego ją próbowało. Stosowanie marihuany zdaje się zmniejszać z wiekiem. Ciekawe, ponieważ im jesteś starszy, tym marihuana jest dla ciebie bardziej odpowiednia. Podejrzewamy, że tak naprawdę więcej osób stosuje cannabis niż się do tego przyznaje… trochę ze względu na wciąż dominujące stereotypy i piętno na marihuanie. Mimo tego wszystkie, stosowanie cannabis jest obecnie bardziej popularne i społecznie akceptowane niż kiedykolwiek wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.