Kobiety Używające Marihuany Częściej Uprawiają Seks

Jak wynika z badań, kobiety, które częściej używają marihuany, częściej uprawiają lepszy seks.

Wśród kobiet, które lubią marihuanę, nie brakuje dowodów na to, że dodanie odrobiny marihuany może wywołać dreszczyk emocji w sypialni, a krajach, w których narkotyk jest legalny, marketerzy postanowili wykorzystać to twierdzenie. Lubrykanty z THC obiecują zwiększone pobudzenie i lepsze orgazmy, a niektórzy zwolennicy zdrowia seksualnego zbudowali całe kariery na wzmocnionej marihuaną intymności.

Ale czy za tymi twierdzeniami stoją jakieś dowody?

Podczas gdy naukowcy wciąż próbują wydobyć dokładny związek między konopiami indyjskimi a seksem, coraz więcej dowodów wskazuje, że sam związek jest bardzo realny. Najnowsze badanie, w którym zapytano kobiety używające marihuany o ich doświadczenia seksualne, wykazało, że częstsze używanie konopi wiązało się ze zwiększonym pobudzeniem, silniejszymi orgazmami i ogólnie większą satysfakcją seksualną.

„Nasze wyniki pokazują, że coraz częstsze używanie konopi indyjskich wiąże się z poprawą funkcji seksualnych i ze zwiększoną satysfakcją, orgazmem i pożądaniem seksualnym” – mówi nowe badanie, opublikowane w zeszłym tygodniu w czasopiśmie Sexual Medicine.

„Zwiększone używanie konopi wiązało się z poprawą pożądania seksualnego, podniecenia, orgazmu i ogólnej satysfakcji”.

Aby wyciągnąć wnioski, zespół przeanalizował wyniki ankiety internetowej przeprowadzonej wśród 452 kobiet, które odpowiedziały na zaproszenie wysłane w sieci sklepów detalicznych z konopiami indyjskimi.

Badacze zapytali respondentów o używanie konopi indyjskich i każdy z nich wypełnił ankietę Female Sexual Function Index (FSFI), kwestionariusz przeznaczony do oceny funkcji seksualnych w ciągu ostatnich czterech tygodni. Badanie ocenia sześć konkretnych dziedzin, w tym pożądanie, pobudzenie, nawilżenie, orgazm, satysfakcję i ból.

„Zgodnie z naszą wiedzą” – napisali autorzy – „to badanie jest pierwszym, w którym zastosowano zwalidowany kwestionariusz do oceny związku między funkcjami seksualnymi kobiet a aspektami używania konopi indyjskich, w tym częstotliwością, chemowarami i wskazaniami”.

Ogólnie rzecz biorąc, wyższy wynik FSFI jest rozumiany jako wskazujący na lepsze funkcje seksualne, podczas gdy niższy wynik wskazuje na dysfunkcję seksualną. Porównując częstotliwość używania konopi indyjskich z wynikiem FSFI każdego uczestnika, naukowcy ustalili, że częstsze spożycie wiązało się z niższymi wskaźnikami dysfunkcji seksualnych.

Raport mówi, że „dla każdego dodatkowego stopnia intensywności zażywania konopi indyjskich (tj. ilość razy w tygodniu)” – czytamy w raporcie – „prawdopodobieństwo zgłoszenia dysfunkcji seksualnych u kobiet spadło o 21%”.

„Odkryliśmy zależność dawka-odpowiedź między zwiększoną częstotliwością używania konopi indyjskich a zmniejszonymi szansami na dysfunkcje seksualne u kobiet”.

Kobiety, które częściej używały konopi indyjskich, miały ogólnie wyższe wyniki FSFI, co wskazuje na ogólnie lepsze doznania seksualne. Częściej konsumenci mieli również wyższe specyficzne wyniki subdomeny FSFI – wskazujące na takie rzeczy, jak większe pobudzenie i lepsze orgazmy – chociaż nie wszystkie te różnice osiągnęły próg istotności statystycznej.

Inny słaby związek pokazał, że kobiety, które używały konopi indyjskich, często zgłaszały niższy poziom bólu związanego z seksem.

„Kobiety, które częściej używały marihuany miały ogólnie wyższe wyniki FSFI oraz yższe wyniki FSFI w subdomenach, z wyjątkiem bólu” – czytamy w badaniu.

Badania nie rzucają jednak zbyt wiele światła na to, które produkty z marihuany mogą najlepiej działać na stymulację seksualną.

Naukowcy twierdzą, że ogólne wyniki można wyjaśnić za pomocą szeregu mechanizmów, zauważając, że we wcześniejszych badaniach postulowano, że układ endokannabinoidowy organizmu jest bezpośrednio zaangażowany w funkcje seksualne kobiet. Autorzy napisali, że jest również możliwe, że marihuana może poprawić seks poprzez zmniejszenie lęku.

„Ponieważ wielu pacjentów używa konopi indyjskich w celu zmniejszenia lęku” – czytamy w raporcie – „możliwe jest, że zmniejszenie niepokoju związanego z kontaktem seksualnym może poprawić doznania i prowadzić do poprawy satysfakcji, orgazmu i pożądania. Podobnie THC może zmienić postrzeganie czasu, co może przedłużyć uczucie przyjemności seksualnej. Wreszcie CB1, receptor kannabinoidowy, został znaleziony w neuronach serotonergicznych, które wydziela serotoninę, neuroprzekaźnik, która odgrywa rolę w funkcjonowaniu seksualnym kobiet, a zatem aktywacja CB1 może prowadzić do zwiększenia funkcji seksualnych ”.

Jak zauważono w badaniu, potencjalny pozytywny wpływ marihuany na funkcje seksualne kobiet został po raz pierwszy zauważony w badaniach z lat 70. i 80., kiedy kobiety w wywiadach zgłaszały lepsze doznania seksualne, w tym większą intymność i lepsze orgazmy. Jednak późniejsze badania przyniosły mieszane rezultaty. Niektóre badania wykazały, że używanie konopi indyjskich w rzeczywistości hamowało orgazmy u kobiet. Autorzy nowego raportu stwierdzili, że wcześniejsze badania wykorzystywały wywiady, a nie zwalidowany kwestionariusz/

„Mechanizm leżący u podstaw tych odkryć wymaga wyjaśnienia” – powiedzieli autorzy w swoim raporcie – „podobnie jak to, czy ostre lub przewlekłe używanie konopi ma wpływ na funkcje seksualne. To, czy układ endokannabinoidowy stanowi realny cel terapii za pomocą konopi indyjskich w przypadku dysfunkcji seksualnych kobiet, wymaga przyszłych badań prospektywnych, chociaż każda terapia musi być zrównoważona potencjalnymi negatywnymi konsekwencjami używania konopi indyjskich ”.

„W kilku badaniach oceniano wpływ marihuany na libido i wydaje się, że zmiany w pożądaniu mogą zależeć od dawki” – napisali autorzy recenzji. „Badania potwierdzają, że niższe dawki poprawiają pożądanie, ale wyższe dawki albo je obniżają, albo w ogóle nie wpływają na pożądanie”.

Zatem, czekamy na większą ilość badań, ponieważ te wnioski wydają się być naprawdę interesujące!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.