Stosowanie marihuany może poprawić stan osób chorujących na PTSD

Stosowanie marihuany może poprawić stan osób chorujących na PTSD, KonopiaLeczy.com

Niektórzy pacjenci chorujący na PTSD, którzy stosują marihuanę wydają się przeżywać niesamowite polepszenie, jak wynika z najnowszych badań.

Badanie, opublikowane w zeszłym miesiącu w Journal of Psychoactive Drugs, porównało 80 pacjentów PTSD, w programie utworzonym w Nowym Meksyku, przed i po zaczęciu stosowania marihuany. Wyniki pokazały średni spadek, który wyniósł ponad 75% w punktacji choroby.

W 2009 roku, Nowy Meksyk stał się pierwszym krajem, który umieścił na liście zespół stresu pourazowego jako warunek kwalifikujący do stosowania medycznej marihuany. Pomimo braku danych klinicznych, podobne przepisy istnieją obecnie w siedmiu innych stanach.

Badanie nie zostało przeprowadzone w warunkach klinicznych, zatem autorzy twierdzą, że potrzebne są badania na szeroką skalę, zanim wyciągniemy konkretne wnioski.

„Choć obecnie nie ma konkretnych dowodów na skuteczność marihuany w leczeniu PTSD, zebrane dane popierają wniosek, że konopie są ściśle związane ze zmniejszaniem objawów PTSD u niektórych pacjentów,” pisze George Greer, MD, który prowadzi prywatną praktykę w Nowym Meksyku.

Szereg badań przeprowadzonych na zwierzętach dostarcza „licznych dowodów, że kannabinoidy mogą ułatwić wymazanie awersyjnych wspomnień.”

Amerykański Departament Obrony Narodowej i Amerykański Instytut Zdrowia finansują obecnie trzyletni projekt, prowadzony przez zespół w NYU, w celu opracowania leku na PTSD, który naśladował będzie działanie marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie, oleju CBD, THC, badania, zastosowanie, dawkowanie.