olej cbd, sklep sklep z nasionami konopi

Stosowanie marihuany może poprawić stan osób chorujących na PTSD

dzialanie-gaba-receptor-thc-medyczna-marihuana-marihuana-medycyna-badanie

Niektórzy pacjenci chorujący na PTSD, którzy stosują marihuanę wydają się przeżywać niesamowite polepszenie, jak wynika z najnowszych badań.

Badanie, opublikowane w zeszłym miesiącu w Journal of Psychoactive Drugs, porównało 80 pacjentów PTSD, w programie utworzonym w Nowym Meksyku, przed i po zaczęciu stosowania marihuany. Wyniki pokazały średni spadek, który wyniósł ponad 75% w punktacji choroby.

W 2009 roku, Nowy Meksyk stał się pierwszym krajem, który umieścił na liście zespół stresu pourazowego jako warunek kwalifikujący do stosowania medycznej marihuany. Pomimo braku danych klinicznych, podobne przepisy istnieją obecnie w siedmiu innych stanach.

Badanie nie zostało przeprowadzone w warunkach klinicznych, zatem autorzy twierdzą, że potrzebne są badania na szeroką skalę, zanim wyciągniemy konkretne wnioski.

„Choć obecnie nie ma konkretnych dowodów na skuteczność marihuany w leczeniu PTSD, zebrane dane popierają wniosek, że konopie są ściśle związane ze zmniejszaniem objawów PTSD u niektórych pacjentów,” pisze George Greer, MD, który prowadzi prywatną praktykę w Nowym Meksyku.

Szereg badań przeprowadzonych na zwierzętach dostarcza „licznych dowodów, że kannabinoidy mogą ułatwić wymazanie awersyjnych wspomnień.”

Amerykański Departament Obrony Narodowej i Amerykański Instytut Zdrowia finansują obecnie trzyletni projekt, prowadzony przez zespół w NYU, w celu opracowania leku na PTSD, który naśladował będzie działanie marihuany.

Sprawdź

thcthc com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cbd, olej, oleje, olejki, konopne
nasiona marihuany, nasiona konopi, seedbay marijuana, cannabis seeds, akseeds

Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie, oleju CBD, THC, badania, zastosowanie, dawkowanie.