Korzyści Psychiczne Stosowania Marihuany

Wiele osób doświadczyło korzyści zdrowotnych wynikających z marihuany. Używanie marihuany może zmniejszyć objawy kilku problemów ze zdrowiem psychicznym, co pokazuje tylko jedną z korzyści zdrowotnych marihuany. Marihuana zapewnia osobom z zaburzeniami zdrowia psychicznego ulgę, której potrzebują.

Badania wykazały, że używanie marihuany posiada wiele zalet, a w tym między innymi:

• Marihuana zapewnia dobry nastrój

Kiedy palisz, lub spożywasz marihuanę, twój mózg uwalnia anandamid i dopaminę. Oznacza to, że marihuana działa przeciwdepresyjnie i relaksująco. Jeśli czujesz się zestresowany i często doświadczasz stanów lękowych oraz ataków paniki, marihuana może ci pomóc. Powszechną korzyścią płynącą z używania marihuany dla zdrowia psychicznego jest poprawa nastroju, zwłaszcza jeśli cierpisz na depresję.

• Będziesz w stanie przespać całą noc

Zaburzenia psychiczne powodują wiele nieprzespanych nocy. Twój mózg może pracować w nadgodzinach, myśleć o tym co wydarzyło się danego dnia, lub stresować się tym, co może się wydarzyć w przyszłości. Obawy ożywają w nocy, więc marihuana może pomóc ujarzmić te myśli i pomóc dobrze się wyspać. Marihuana powoduje senność i pozwala się zrelaksować. Palenie lub spożywanie trawki przed snem może przyspieszyć zasypianie i zagłuszyć negatywne myśli.

• Marihuana to alternatywa dla leków na receptę

Podczas gdy niektórzy mogą przyjmować leki na receptę, takie jak Prozac i Xanax, aby ograniczyć doświadczane stany lękowe oraz inne problemy związane ze zdrowiem psychicznym, istnieją osoby, które nie chcą przyjmować żadnych pigułek. Według niektórych badań, długotrwałe stosowanie leków przeciwdepresyjnych na receptę może powodować w perspektywie długoterminowej demencję. Jeśli wyprobowałeś już kilka leków, i wszystko wydaje się nie działać, koniecznie wypróbuj marihuanę. Marihuana to dość uniwersalny sposób, który pomaga zmniejszyć doświadczany lęk, depresję, stres oraz inne choroby związane ze zdrowiem psychicznym.

• Marihuana sprzyja relaksacji

Jeśli zmagasz się z chorobą psychiczną, jednym z głównych objawów może być fakt, że nie potrafisz się zrelaksować. Lub możesz cierpieć na zespół stresu pourazowego (PTSD). Marihuana może pomóc w uzyskaniu ulgi i odprężenia. Marihuana może spowodować, że twój umysł zwolni choć na chwilę. Według wielu badań używanie marihuany przez młodzież nie powoduje w późniejszym życiu depresji.

• Marihuana zatrzymuje ból fizyczny

Czasami, z powodu doświadczanego niepokoju mięśnie mogą się napinać, szczególnie podczas ataku paniki. Jest to proces, który możesz wpływać negatywnie na całe ciało. Jeśli cierpisz na przewlekły ból mięśni (lub inny rodzaj przewlekłego stanu zdrowia), palenie marihuany może pomóc w stłumieniu części tego bólu, oprócz oczywiście innych medycznych korzyści.

Podsumowanie

Mimo, że często sama w sobie nie wyleczy kompletnie doświadczanej przez ciebie choroby, marihuana może pomóc ci normalnie funkcjonować. Jeśli chcesz porozmawiać z kimś o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym i nie wiesz, jak im zaradzić, koniecznie skonsultuj się z odpowiednim lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.