Proste sposoby na wyeliminowanie stresu

• Bądź obecny

Kiedy zaczniemy rozmyślać o wszystkich, otaczających nas sprawach, i wszystkich rzeczach, które musimy zrobić, łatwo jest się poczuć przytłoczonym. Spróbuj być obecnym i zastanawiać się jedynie nad tym, co musisz zrobić w danej chwili, bez martwienia się o to, co musisz zrobić później.

• Ustal priorytety

Kolejną ważną rzeczą jest nadawanie priorytetów. Wiedząc, jakie jest twoje najważniejsze zadanie, możesz poczuć się swobodnie i zmotywować do pracy. Spróbuj spisać najważniejsze rzeczy, które musisz zrobić tego dnia. Nie przejmuj się mniejszymi zadaniami, które możesz zrobić później. Więc ustaw za cel ustalenie priorytetów. Z pewnością lepiej będziesz spał ze świadomością, że wykonałeś kilka dużych zadań.

• Bądź zorganizowany

Bałagan na biurku, w biurze lub w domu może sprawić, że będziesz czuł się zestresowany. Poświęcanie czasu na sprzątanie kuchni przed kolacją, lub zorganizowanie biurka przed rozpoczęciem dnia roboczego może być dobrą sztuczką na zrelaksowanie. Dokumenty przechowuj w jednym miejscu w biurze, odkładaj ciuchy od razu do prania, sprzątaj po sobie na bieżąco, a na pewno unikniesz dodatkowego stresu.

• Ćwicz więcej

Jedź na siłownię, wykonuj ćwiczenia fizycznę lub jogę, lub jakiekolwiek inne ćwiczenia, które sprawiają ci przyjemność. Zapewnisz sobie dodatkową porcję endorfin, które naturalnie sprawiają, że czujesz się bardziej szczęśliwy. Posiadanie przyjaciela na siłowni to kolejny, świetny sposób na motywację i sprawienie, że ćwiczenia będą jeszcze lepszą zabawą.

• Śpij

Ogromne znaczenie pod kątem stresu ma wystarczająca ilość odpoczynku. Poczujesz się znacznie lepiej po siedmiu lub ośmiu godzinach snu niż w przypadku, gdy śpisz tylko cztery godziny i wspomagasz się kawą. Jeśli masz problemy z zasypianiem, spróbuj nie oglądać telewizji lub używać elektroniki na godzinę przed planowanym pójściem do łóżka. Zamiast tego poczytaj dobrą książkę lub czasopismo w formie relaksu.

• Rób to co sprawia, że jesteś szczęśliwy

Z pewnością, jeśli nie masz czasu na robienie rzeczy, które sprawiają że czujesz się szczęśliwy, generujesz dodatkowy stres. Codziennie zaplanuj czas na robienie co najmniej jednej rzeczy, która sprawia, że czujesz się dobrze. To może być coś prostego, jak na przykład ulubiona kawa rano, lub zdrowe i pyszne śniadanie, czy też spacer z przyjacielem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.