Odkryto, że rośliny konopi „zjadają” promieniowanie i sprawiają, że toksyny znikają – Pola konopne powinny być zasadzone w pobliżu Fukushimy

Aktywiści od ponad 10 lat głośno krzyczą, że chcą kresu żywności GMO, a zwolennicy konopi nawet jeszcze dłużej, więc dlaczego rząd USA ostatecznie nie przyzna rolnikom prawa do legalnego uprawiania konopi przemysłowej, nie wywołującej halucynacji, siostry rośliny medycznej marihuany?

zdjecie-fuku-marihuana-medyczna-konopia-radiacja

Bezpiecznym jest mówienie, że uprzemysłowione konopie powinny zostać zalegalizowane lata temu. Z tak niskim poziomem THC, że musiałbyś palić więcej niż Snoop Dogg, aby doświadczyć haju – a to naprawdę dużo, więc to śmieszne, że została ona sklasyfikowana jako narkotyk. Ma wiele zastosowań, może zastąpić wiele roślin, które wymagają ciężkiego nawadniania i pestycydów, takich jak bawełna, na przykład. Jednym z najbardziej interesujących faktów jest to, iż rośliny konopi „zjadają” promieniowanie.

Kiedy awaria Reaktora Jądrowego 4 w Czarnobylu spowodowała poważne skażenie radioaktywne w 1986 roku, rodziny w strefie 30 kilometrów od miejsca musiały zostać ewakuowane. Skażenie radioaktywne znaleziono potem na 100 kilometrów od miejsca wypadku, a poziom promieniowania Fukushimy jest jeszcze do ustalenia (z japońskim planowaniem rządu w sprawie przelewu napromieniowanych zbiorników wody do Pacyfiku).

Podobnie jak w przypadku Czarnobylu, naukowcy odkryli emisje promieniotwórcze i metali toksycznych – w tym jodu, cezu-137, strontu-90 i plutonu – skoncentrowane w glebie, roślinach i zwierzętach w Japonii, ale teraz również w Stanach Zjednoczonych, i wzdłuż zachodniego wybrzeża – od Kanady do Meksyku. Nawet EPA przyznała, że każda żyjąca tkanka może być narażona na promieniowanie. Wysoki poziom zachorowania na choroby tarczycy i raka odnotowano w Japonii, a nasz ocean umiera z dnia na dzień. Naukowcy spodziewają się również, że dzieci urodzone na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych będą cierpieć o wyższą o 28% nadczynność tarczycy – chorobę, która towarzyszy ekspozycji na promieniowanie. Nawet zwierzęta gospodarskie, które pasły się na napromieniowanych trawach rosnących na zanieczyszczonych glebach dostarczają mięso z wysokimi stężeniami niechcianych toksyn po Czarnobylu i Fukushimie.

Dr. Ilya Raskin z RUBCA, która była członkiem oryginalnego zespołu zadaniowego wysłanego przez MAEA w celu zbadania bezpieczeństwa żywności w miejscu Czarnobylu, zorientowała się, że dzięki fitoremediacji wykorzystania konopi, wśród innych roślin, gleby, a tym samym podaż żywności może być zachowana od toksyn.

Fitoremediacja jest procesem, w którym rośliny zielone usuwają toksyny z gleby. Rośliny mogą wyodrębnić poszczególne elementy w obrębie ich ekosystemu i nadal się rozwijać. Gromadzą toksyny w swoich tkankach i systemach korzeniowych, ale pozostają nieuszkodzone. Słoneczniki znane są z podobnych procesów od wieków, eliminując metale ciężkie i pestycydy z uszkodzonej gleby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.