Leczenie uzależnienia od opioidów z pomocą cannabis

Leczenie uzależnienia od opioidów z pomocą cannabis: Nowa jednostka chorobowa dodana do listy warunków kwalifikujących się do leczenia z pomocą medycznej marihuany w Nowym Meksyku.

Urzędnicy z Ministerstwa Zdrowia w Nowym Meksyku w czerwcu 2019 roku rozszerzyli listę warunków kwalifikujących się do stanowego programy medycznej marihuany o zaburzenia związane ze stosowaniem opioidów. Inne jednostki chorobowe, które postanowiono dodać obejmują chorobę Alzheimera, zaburzenia ze spektrum autyzmu oraz trzy zwyrodnieniowe zaburzenia neurologiczne.

Demokratyczny gubernator, Michelle Lujan Grisham, były sekretarz Ministerstwa Zdrowia, przeprowadził kampanię na rzecz otwarcia programu medycznej marihuany dla osób borykających się ze stosowaniem oraz uzależnieniem od opioidów po tym, jak poprzednia administracja odrzuciła jego petycję o zmiany.

Michelle Lujan Grisham, powiedział, że decyzja, która zapadła w czerwcu powinna zapaść już dawno.

„Musimy zbadać oraz zastosować wszelkie dostępne sposoby reagowania na potrzeby zdrowotne naszych obywateli w Nowym Meksyku” mówi gubernator.

W 2017 roku w Nowym Meksyku odnotowano najwyższy wskaźnik zgonów z powodu przedawkowania narkotyków na zachód od Tennessee, wynoszący 24,8 na 100.000 osób. Wskaźnik śmiertelności wyrównał się, gdy Nowy Meksyk przyjął pionierską politykę mającą na celu zwalczanie uzależnienia od opioidów.

Demokratyczny gubernator Nowego Meksyku poparł decyzję urzędników służby zdrowia w dniu 6 czerwca 2019 roku, włączając zaburzenia związane ze stosowaniem opioidów do stanowej listy warunków leczonych z pomocą medycznej marihuany.

Trzy stany – New Jersey, Nowy Jork i Pensylwania – mają przepisy dotyczące opioidów. Na przykład w Nowym Jorku pacjenci z zaburzeniami używania opioidów mogą zostać zapisani do certyfikowanego programu leczenia problemów osobistych z narkotykami.

Medical Cannabis Advisory Board w Nowym Meksyku zaleciła dodanie do listy także innych jednostek chorobowych, w tym zaburzeń związanych ze stosowaniem substancji związanych z tytoniem, alkoholem oraz używkami.

Sekretarz zdrowia, Kathyleen Kunkel, opowiedziała się przeciwko temu zaleceniu, zauważając, że kategoria jest zbyt szeroka i może obejmować kofeinę, a nawet marihuanę.

„Mimo że oczywiście zdecydowanie popieram ogólną redukcję szkód, strategie te nie są takie same dla każdej substancji i nie powinny być obejmowane jednym parasolem” napisała, sugerując, że zalecenia można wyjaśnić i przeanalizować ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.