New Jersey rozszerza program medycznej marihuany

New Jersey rozszerza program medycznej marihuany, w tym zwiększając liczbę chorób kwalifikujących się do stosowania cannabis, zgodnie z nowym prawem podpisanym przez gubernatora 2 lipca 2019 roku.

Demokratyczny gubernator Phil Murphy podpisał ustawę Jake Honig Compassionate Use Medical Cannabis. Nazwa ustawy pochodzi od imienia 7-latka, który zmarł na początku 2018 roku po stoczeniu walki z rakiem mózgu. Jego rodzice, Mike i Janet Honig walczyli o łatwiejszy dostęp do marihuany, aby złagodzić ból dziecka podczas jego choroby.

New Jersey wprowadza szereg różnych zmian. Po pierwsze, zwiększa limit posiadanej marihuany, z 57 do 85 gramów (z 2 uncji do 3 uncji). Zwiększa także dostęp pacjenta do marihuany, z 90 dni do jednego roku oraz umożliwia dostęp leku do domu.

Prawo obniża także próg chorób, ułatwiają lekarzom przepisywanie substancji. Choroby wchodzące w leczenie cannabis obejmują teraz zaburzenia napadowe, nieuleczalną spastyczność mięśni szkieletowych, zespół stresu pourazowego (PTSD), jaskrę, raka, a także ból chroniczny i zaburzenia dotyczące stosowania opioidów. Prawodawcy dodają, że prawdopodobnie na liście znajdą się także inne choroby.

Nowe prawo pozwala asystentom medycznym oraz pielęgniarkom autoryzować cannabis. Wcześniej recepty mogli wydawać tylko lekarze.

Oprócz tego ustanowiono także trzy nowe kategorie licencji, w tym licencje dla kultywatorów, producentów oraz przychodni. Obecnie jedno zezwolenie dopuszcza tylko jedno ATC do obejmowania wszystkich trzech kategorii. Prawo wzywa do zwiększania liczby kultywatorów do 28. Obecnie stan jest w trakcie zwiększania liczby ATC z sześciu do dwunastu.

Ustawa ustanawia również pięcioosobową komisję do spraw regulacji marihuany, przejmując nadzór nad programem od Departamentu Zdrowia, i zniesienie 6,625^ podatku od sprzedaży w ciągu trzech lat.

Zanim Murphy podpisał ustawę, Mike Honig opowiedział emocjonującą historię o tym, jak Jake uwielbiał jedzenie frytek oraz koktajli mlecznych podczas stosowania marihuany. Mike Honig powiedział, że przepisywana przez lekarzy morfina oraz opioidy miały straszne skutki uboczne na Jake, w tym pozbawiały go całkowicie apetytu oraz sprawiały, że chłopczyk był na haju. Natomiast marihuana pomogła ich synowi czuć się jak normalne, 7-letnie dziecko.

„Medyczna marihuana pozwoliła Jakowi wyrażać siebie oraz pozostać sobą mimo zachorowaniu na raka” powiedział Mike Honig.

Murphy oraz kierowana przez demokratów legislatura zwróciła uwagę na rozszerzenie medycznej marihuany po tym, jak ustawodawcom nie udało się zalegalizować rekreacyjnej marihuany w marcu.

Program w New Jersey rozpoczął się mniej więcej dziesięć lat temu pod rządami demokratycznego gubernatora Jona Corzine’a.

Republikański gubernator Chris Christie, zagorzały przeciwnik marihuany, wdrażał program naprawdę powoli w ciągu swoich dwóch kadencji.

Program ma obecnie ponad 49 000 pacjentów, w porównaniu do około 15 000, gdy Christie opuścił urząd na początku 2018 r.

Trzydzieści cztery stany oraz Waszyngton, D.C., posiadają obecnie program medycznej marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.