Pięć zaburzeń, które nie mają szans przeciwko cannabis

Rośliny cannabis to prawdopodobnie jedna z najbardziej niezrozumianych roślin na świecie. Jej zalety wahają się od rosnącej listy zabiegów zdrowotnych do produktów konopnych, takich jak liny, papier czy ubrania.

Jednak marihuana jest nielegalna w wielu krajach, ponieważ została wrzucona do jednego worka z narkotykami takimi jak heroina i kokaina, które są szkodliwe. Paradoksalnie, alkohol okazał się o wiele bardziej szkodliwy dla zdrowia, bez realnych korzyści, ale jest legalny w większości krajów.

1. ADD/ADHD

Badanie przeprowadzone przez doktor Claudia Jensen w University of Southern California może wydawać się leczeniem wbrew intuicji lub zdroworozsądkowych oczekiwań, ale według doktor Jensen terapia marihuaną posiada dwa główne punkty.

Po pierwsze, Ritalin jest lekiem zalecanym w leczeniu ADHD. Jak to ma często miejsce, istnieją jego efekty uboczne takie jak zaburzenia lękowe, brak snu, depresja i OCD. W przypadku marihuany, takie skutki uboczne nie istnieją, ale są one przez nią minimalizowane (lub zupełnie wyeliminowane).

Po drugie, ważne jest aby zrozumieć, w jaki sposób ADHD dotyka daną osobę. Do wielu objawów należy nadpobudliwość, zachowania destrukcyjne i problemy społeczne. Działanie uspokajające marihuany jest naturalnym lekarstwem, które przeciwdziała tym objawom.

Według doktor Jensen, „Pacjenci nie muszą się upalać – to naprawdę zależy od dawki. Pacjent natomiast będzie w stanie się skupić, pozbyć gniewu, uspokoić, zrelaksować a także skupić na pracy lub nauce.”

2. PMS

Zespół napięcia przedmiesiączkowego powoduje bolesne skurcze oraz dyskomfort.

Lekarze uważają,że marihuana pomaga złagodzić ból lub bóle głowy związane z PMS, a także zmniejszyć uczucie dyskomfortu.

Co prawda, musimy wykonać więcej badań, aby posiadać lepsze dane na ten temat, ale przemysł związany z marihuaną szuka sposobów w jakie może sprawić, aby życie kobiet było bardziej komfortowe.

3. Choroba Crohna

Marihuana wykazała, że może pomóc w łagodzeniu objawów chorób przewlekłych, takich jak nudności, bóle brzucha i biegunka. Według doktor Adi Lahat z Institute of Gastroenterology and Liver Diseases w Izraelu, „We wstępnym badaniu prospektywnym odkryliśmy, że leczenie inhalowanym cannabis poprawia jakość życia u pacjentów z CD (choroba Crohna) oraz UC (wrzodziejące zapalenie jelita grubego).

Terapia wykazała również powodować istotny statystycznie wzrost wagi pacjentów po 3 miesiącach leczenia i poprawę wskaźnika aktywności u pacjentów z CD. Co więcej, dane wykazały istotną poprawę w prawie wszystkich aspektach życia codziennego pacjenta.

Po 3 miesiącach leczenia inhalowaną marihuaną stwierdzono poprawę stanu zdrowia pacjentów, ich zdolności do wykonywania codziennych czynności oraz ich zdolność do utrzymywania życia społecznego. Pacjenci odnotowali istotną statystycznie redukcję bólu fizycznego jak również poprawę zaburzeń psychicznych. Żaden z pacjentów nie skarżył się na jakikolwiek efekt uboczny czy zaburzoną zdolność do pracy.

4. Alzheimer

Przedkliniczne badania opublikowane w Journal of Alzheimer’s Disease wykazały, że bardzo małe dawki tetrahydrokannabinolu (THC), substancji chemicznej znajdującej się w marihuanie, mogą spowolnić produkcję białka beta – amyloidu, uważanego za cechę charakterystyczną i kluczowy czynnik przyczyniający się do rozwoju Alzheimera.

Badanie opublikowane w sierpniu 2014 roku jest jednym z badań, które wspierają efektywność THC w zapobieganiu wzrostowi toksycznych plag amyloidowych.

Współautor badania, Neel Nabar mówi „Ważne jest, aby pamiętać, że tylko dlatego, że lek może być skuteczny, nie oznacza że może być stosowany przez każdego. Jednak wyniki te mogą prowadzić do rozwoju związków pokrewnych, które są bezpieczne, legalne i przydatne w leczeniu choroby Alzheimera.

5. Stwardnienie rozsiane

Masz stwardnienie rozsiane i próbowałeś wielu rzeczy, które powinny łagodzić ból lub kontrolować skurcze mięśni?
Mimo wielu wypróbowanych specyfików nie uzyskałeś ulgi?
Zastanawiasz się czy warto zwrócić uwagę na te wszystkie rozmowy na temat marihuany?
Czy marihuana może być rozwiązaniem dla ciebie?

To jest możliwe.

Marihuana zapewnia pewną ulgę ludziom takim jak Zach, który prosił o zachowanie jego danych poufnymi. Mieszka w Phoenix, gdzie medyczna marihuana została zalegalizowana w 2010 roku.

Zach zmaga się z mrowieniem w dłoniach i stopach, problemami z równowagą, bólem w górnej części głowy i kręgosłupa.

„Kiedy ludzie zaczęli mówić mi o medycznej marihuanie po otrzymaniu przeze mnie diagnozy… to było trudne,” mówi. „Jestem największym tchórzem, jakiego można spotkać. Nigdy nie stosowałem żadnych używek, ani nigdy nie byłem pijany. Więc długo opierałem się przed wypróbowaniem marihuany, ale nie żałuję, że zacząłem.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.