Co to są trichomy i jaką pełnią funkcję

Trichomy to prawdziwe klejnoty na koronie rośliny cannabis. Te mikroskopijne gruczoły są tym, co zachwyca nas tak bardzo w wyglądzie roślin marihuany.

CO TO SĄ TRICHOMY?

„Małe włoski wyrastające z naskórka rośliny, zazwyczaj jednokomórkowej oraz gruczołowej.”

Gruczoł jest strukturą w roślinie, która wydziela określone substancje chemiczne, które kolejno wykorzystywane są w cele lub otoczeniu ciała. Na kielichach oraz słupkach dojrzałych i nie zapłodnionych żeńskich kwiatów cannabis, trichomy tworzą jednostki gruczołowe, które wykonują złożoną biosyntezę.
Dzięki nim, z prekursorów fitochemicznych powstają metabolity, a w tym kannabinoidy, które są tak bardzo unikalne dla marihuany. Ponadto, jako żywica, która gromadzi się w jamach wydzielniczych produkowane jest ponad sto terpenów. Żywica ta zapewnia doskonałą strategię obrony na pierwszej linii przetrwania rośliny w przyrodzie. Terpeny reprezentują najbardziej zróżnicowaną rodzinę substancji w przyrodzie i odpowiedzialne są często za odporność rośliny na patogeny, grzyby, roślinożerców oraz owady. Rodzina związków fenolowych kannabinoidów może w pewnych okolicznościach działać także jako przeciwutleniacz i chronić roślinę przed stresem oksydacyjnym. Po zebraniu oraz wysuszeniu trichomów, w przypadku ludzi ta sama żywica posiada działanie zarówno psychoaktywne jak i na wiele sposobów terapeutyczne.

HISTORIA

Na długo przed egzotycznymi ekstrakcjami istniał zwykły haszysz. Wytwarzany on był z trichomów za pomocą pewnego procesu – duża miska umieszczana była pod super cienkim ekranem, i zbierano do niej trichomy do momentu, aż było ich wystarczająco dużo, aby utworzyć z nich bloczek, który kolejno można użyć do palenia. Tego rodzaju haszysz to topowa jakość, klasa A, najwyższa półka. W zależności od miejsca, w którym uprawiano źródłową marihuanę, poszczególne trichomy posiadały inne cechy oraz kolor. Od kuszącej pakistańskiej czerwieni po marokańską żółć lub afgańską czerń.

Hasz, woski, oleje oraz inne produkty docelowe zawdzięczają swoje istnienie skromnym trichomom. Każdy produkt różni inna metoda, dzięki której trichomy oddają nam pożądaną zawartość. Wcześnie zebrane trichomy o wysokiej wartości THC przetworzone mogą być w skoncentrowany wosk, który zapewnia intensywny, podnoszący na duchu haj. Dobrze dojrzałe, ciemne trichomy, bogate w wysokie poziomy CBD, stosowane mogą być do wytworzenia oleju, zapewniając nam niesamowite działanie terapeutyczne.

TRICHOMY – CZYSTE PIĘKNO

Wraz ze stanem słupków, kolor trichomów jest kluczowym wskaźnikiem dojrzałości marihuany oraz pomaga nam dokładnie wyznaczyć termin zbioru uprawy. Trichomy podczas etapu dojrzewania roślin wytwarzają kilka kannabinoidów, które posiadają różne działanie. Na początku fazy kwitnienia trichomy są przejrzyste i czyste. Kielichy pęcznieją, a słupki są wciąż koloru białego lub żółtego. Trichomy pozostają czyste aż do momentu, kiedy roślina całkowicie nie zakwitnie. W krótkim czasie kielichy zaczynają puchnąć, a trichomy tracą są przejrzystość i nabierają mlecznego koloru. Ich łodygi wyginają się mocno z powierzchni rośliny i na ich powierzchni tworzy się płaszcz żywiczny. W tym czasie słupki roślin również zaczynają dojrzewać i nabierają ciemniejszego koloru. W zależności od odmiany może być on ciemnożółty, pomarańczowy, jasnobrązowy lub fiołkowy.

W ostatnich tygodniach uprawy, trichomy zaczynają nabierać koloru charakterystycznego dla danej uprawy, ale zawsze będzie to kolor ciemniejszy niż startowy. Wariacje są różne, od jednolicie mlecznego w bursztynowy, brudny róż lub nawet egzotycznie fioletowy w przypadku odmian purpurowych. Zawartość THC w trichomach jest szczytowa kiedy zaczynają ona zmieniać kolor z mlecznego na specyficzny dla danej odmiany kolor, a słupki stają się ciemne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.