Rośliny marihuany dotknięte albinizmem

Rośliny marihuany dotknięte albinizmem: Prawda czy fikcja?

To zrozumiałe, że zdjęcia białych, wyglądających jak ośnieżone roślin cannabis może budzić pewne podejrzenia. Być może po prostu wyglądają zbyt pięknie, aby istnieć naprawdę? Są one rzeczywiście realne, ale to, co sprawia, że wyglądają w ten sposób może w rzeczywistości wcale nie być zaletą.

Każdy palacz marihuany, zarówno doświadczony jak i nie, jest świadomy tego, że marihuana powinna posiadać soczysty, ciemnozielony kolor. Mniej znane odcienie marihuany obejmują również kolor czerwony oraz fioletowy. Biała marihuana jest prawdziwą rzadkością. Wiele osób z pewnością widziało zdjęcia krążące po platformach społecznościowych oraz niszowych forach internetowych. Duże, śnieżnobiałe, mistyczne pąki. Wygląd tego typu marihuany jest tak ekstremalny, że z góry wzbudza podejrzenia. Czy to zasługa photoshopa? A może ktoś po prostu użył spreju lub sztucznego śniegu, aby wywołać dodatkowe wrażenie?

Okazuje się, że biała marihuana daleka jest od mitów – istnieje naprawdę. Ale jak to jest możliwe? Takiego typu rośliny spowodowane są stanem znanym jako albinizm.

CO TO JEST ALBINIZM?

Albinizm u ludzi wynika z uwarunkowań genetycznych, w których ludzie rodzą się bez konkretnych pigmentów w swoim ciele, co powoduje ich niemal bezbarwny wygląd. Ich ciała nie wytwarzają normalnych ilości melaniny, która odpowiedzialna jest za kolor skóry, oczu oraz włosów. Korzeniem tego stanu jest mutacja genetyczna. Jeśli chodzi o rośliny, przyczyna jest dokładnie ta sama.

ALBINIZM U ROŚLIN

Albinizm ogranicza się nie tylko do ludzi, ale także do pozostałych żyjących stworzeń na ziemi – zwierząt oraz roślin. Jeśli chodzi o rośliny, w tym cannabis, albinizm wiąże się z częściową lub całkowitą utratą pigmentów chlorofilowych. Niektóre rośliny wydają się całkowicie białe – w tym ich pąki, łodygi, liście. Inne natomiast doświadczają tylko częściowej utraty chlorofilu, i dlatego są częściowo białe i częściowo zielone. Obie te kategorie są niesamowicie atrakcyjne pod kątem estetycznym.

Chociaż albinizm u roślin może wyglądać naprawdę hipnotyzująco, nie jest on pożądany przez hodowców, którym zależy na dużych plonach o dobrej jakości. Z powodu częściowego lub całkowitego braku pigmentów chlorofilowych, zdolność roślin do przeprowadzania fotosyntezy ulega zmniejszeniu. Rośliny polegają na tym procesie, ponieważ pomaga on w tworzeniu cukrów węglowodanowych, których potrzebują jako źródła energii aby przetrwać.

Aby rośliny mogły przeprowadzić fotosyntezę, potrzebują dwutlenku węgla oraz wody. Poprzez absorpcję energii świetlnej przez pigment chlorofilowy, są one następnie przekształcane w tlen oraz glukozę, co jest ich źródłem energii. Na postawie tych informacji staje się całkiem oczywiste, że bez chlorofilu wskaźnik przeżycia roślin wydaje się być praktycznie nieistniejący.

MAŁA ZAWARTOŚĆ KANNABINOIDÓW

Ze względu na oczywistą wadę uzyskiwania optymalnych ilości pożywienia, rośliny cannabis produkują mniejsze plony o niższej jakości. Oznacza to że nie masz co spodziewać się wilgotnych pąków pełnych THC oraz CBD. Dla osób uprawiających cannabis w ograniczonej przestrzeni może to stanowić niemały problem. Jednak ci, którzy mają wolne miejsce, mogą chcieć cieszyć się wizualnymi atrybutami roślin cierpiących na albinizm.

USZKODZENIA SPOWODOWANE ŚWIATŁEM VS ALBINIZM

Rośliny dotknięte albinizmem nie powinny być mylone z roślinami, które biały kolor nabierają z powodu lamp o zbyt wysokiej intensywności.

Powodowany tutaj efekt białego koloru nie jest wynikiem mutacji genetycznej. Jest on powodowany rozpadem oraz degradacją pigmentu chlorofilowego. Gdy twoje rośliny zostaną umieszczone zbyt blisko światła, pigment może ulec uszkodzeniu oraz spaleniu, powodując utratę chlorofilu. Jest to ostatnia pożądana rzecz podczas fazy kwitnienia.

Mniej chlorofilu oznacza mniejszą absorpcję światła, co powoduje mniejsze ilości glukozy oraz niższą wydajność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.