Czy marihuana może sprawić, że będziesz mądrzejszy?

Cannabis jest dobrze znane zarówno ze swoich zastosowań medycznych jak i rekreacyjnych. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy marihuana może sprawić, że będziesz mądrzejszy?

Nauka oraz najnowsze badania w końcu ostatecznie obalają mit, że stosowanie cannabis powoduje, że jesteś głupi. Powszechny stereotyp „leniwego ćpuna” to głównie wynalazek mediów.

SZPITALNE STUDIUM MCLEAN

Nowe badanie przeprowadzone przez dr Staci Gruber w McLean Hospital zmierzyło wpływ marihuany na funkcje poznawcze użytkowników marihuany w odstępach 3, 6 oraz 12 miesięcy.

Wyniki badań już zostały opublikowane, ale naukowcy mają nadal cel monitorować uczestników przez kolejne 2 lata. Jak dotąd, wbrew powszechnej opinii, wydaje się, że stosowanie cannabis poprawiło funkcję wykonawczą umysłu każdego użytkownika.

W przeciwieństwie do tradycyjnych badań, które koncentrują się na wykorzystaniu jednego, dobrze nam znanego kannabinoidu na morzu użytkowników. Gruber skupiła się na bardziej kompleksowych danych, więc uczestnicy tego badania spożywali różnego rodzaju połączenia substancji – produkty THC, czy THC-CBD – umożliwiając autorom zbadanie wielu wskaźników.

Uczestnicy zostali starannie wybrani do analizy korzyści medycznych oraz przeprowadzono na nich badanie moczu, które sprawdzało, że nie przyjmowali marihuany przez minimum 10 lat przed przystąpieniem do badania.

Ponadto, wstępne wyniki wykazały również zmniejszenie uzależnienia od konwencjonalnych farmaceutyków, w tym opiatów, szczególnie w przypadku osób leczących doświadczane stany bólowe.

NIESPRZYJAJĄCE BADANIA

Nie wszystkie badania dotyczące marihuany dały wyniki, których nie chcielibyśmy usłyszeć. Badanie z Duke University z 2012 roku jest jednym z nich.

Zasadniczo, badanie to okazało się mieć wyraźny związek z obniżeniem IQ u młodych dorosłych oraz z intensywnym stosowanie cannabis przez nastolatki. W każdym razie, w tym badaniu nie wzięto pod uwagę wielu czynników takich jak choroby psychiczne, alkohol oraz ogólne stosowanie narkotyków, co z kolei wskazuje, że wyniki te są fałszywe.

Na szczęście, przeprowadzono również wiele kolejnych badań, które zaprzeczają powyższym, negatywnym wnioskom.

BADANIE PRZEPROWADZONE NA BRYTYJSKIEJ MŁODZIEŻY

Kolejnym, interesującym badaniem jest próba przeprowadzona na 2235 brytyjskich nastolatkach z Avon Longitudinal Study of Parents and Children. Badanie to zostało opublikowane w Journal of Psychopharmacology.

Brytyjskie badanie miało na celu zbadanie związku lub jego braku między stosowaniem cannabis wśród nastolatków a obniżeniem ich IQ oraz pogorszeniem wyników w nauce. Po raz kolejny odkrycia dowiodły, że stosowanie cannabis nie powoduje pogorszenia funkcji poznawczych oraz ogólnej inteligencji.

DANE TRENDÓW WSKAZUJĄ, ŻE MARIHUANA JEST NAJPOPULARNIEJSZYM NARKOTYKIEM NA WSZYSTKICH KAMPUSACH

University of Michigan’s zebrało dane na temat stosowania narkotyków przez amerykańskich studentów z okresu 1975-2014 w badaniu “Monitoring the Future national survey on drug use”.

Badanie to nie ograniczyło się tylko do samej marihuany i tym samym zapewnia doskonałe dane do pomiaru trendów społecznych, podkreślając że ponad jedna trzecia uczniów nadal pije alkohol – mimo XXI wieku.

Nie powinno być zaskoczeniem, że najczęstszym wyborem studentów jest marihuana, a 5,9% przyznaje się do jej codziennego stosowania.

Co więcej, liczba zgłoszeń do University of Colorado Boulder wzrosła o około 25%, co zbiegło się z legalizacją rekreacyjnego zażywania konopi indyjskich w tym stanie w 2014 roku. Do tej pory jest to główny wybór wśród studentów.

NASZE PRZEMYŚLENIA

Marihuana może z czasem zwiększać produktywność, szczególnie jeśli w jakikolwiek sposób twoje działania są kreatywne. Wiele pisarzy oraz muzyków często sięga po marihuanę, aby pomóc sobie w tworzeniu.

Nigdy nie oceniaj książki po okładce i miej to na uwadze biorąc pod uwagę użytkowników cannabis,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.