Marihuana niezbędna w opiece podczas ostatnich dni i miesięcy życia pacjenta. Dlaczego?

czas-marihuana-leczenie-marihuana%cc%a8-nasiona

Medyczna marihuana może zaoferować wiele korzyści dla tych, którzy są nieuleczalnie chorzy.

Doktor John Morley jest dyrektorem Wydziału Medycyny Geriatrycznej w St. Louis University i jest jednym z najważniejszych narodowych autorytetów w swojej dziedzinie.

Opublikował on pracę na temat wpływu marihuany czterdzieści lat temu, i nadal w wieku 66 lat praktykuje, wie również sporo o tym, co marihuana może zrobić dla nieuleczalnie chorych.

Doktor Morley w tekście dla St. Louis Post-Dispatch, wyjaśnił jakie zalety widzi w marihuanie.

Cannabis – znany również jako marihuana – zwiększa chęć jedzenia, sprawia, że żywność smakuje lepiej, a jej zapach jest bogatszy, zmniejsza ból i rozluźnia, a także podnosi nastrój osoby stosującej ją.
Późniejsze badania potwierdziły te efekty, dodając do nich także redukowanie nudności i wymiotów.

Według lekarza, medyczna marihuana jest już stosowana podczas ostatnich chwil pacjentów w krajach, gdzie jest to legalne. Jedno z hospicjów w Denver oferuje nawet marihuanę swoim pacjentom bez żadnych opłat.

Doktor Morley mówi także o wadach syntetycznych kannabinoidów, które w przeciwieństwie do marihuany są legalnie dostępne we wszystkich stanach. Leki, które zawierają tylko THC – na przykład jako dronabinol (Marinol) i inny zwany nabilon – są w stanie naśladować pewne aspekty konopi, ale wypadają blado w stosunku do całej rośliny, wyjaśnia lekarz.

Dronabinol jest bardzo przydatny w leczeniu starszych ludzi, którzy mieszkają w domach opieki i ich dni są policzone. Jednakże, lek może powodować spadek pamięci, a zalecane dawki są często zbyt wysokie, co powoduje zamieszanie i pewne efekty psychodeliczne.

W odróżnieniu od pigułek THC, marihuana zawiera ponad 70 różnych kannabinoidów – substancji chemicznych odpowiedzialnych za jej właściwości medyczne.

Obejmuje to CBD: Niepsychoaktywny kannabinoid, który jak uważa się ma działanie zwalczające nudności, depresję, lęki, uśmierza ból i ma efekty nasenne. CBD wykazało także przeciwdziałania skutkom psychoaktywnym THC.

Odnosząc się do konopi jako „wyjątkowo bezpiecznego leku”, doktor Morley mówi, że medyczna marihuana powinna być legalnie dostępna dla pacjentów, którzy mogliby skorzystać z jej efektów.

„Chciałbym wesprzeć legalizację medycznej marihuany jako opcję w ostatnich chwilach życia,” podsumowuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.