Sposoby na zwiększenie plonów

Sposoby na zwiększenie plonów marihuany.

Im zdobywasz większe doświadczenie w uprawie, tym więcej sztuczek poznajesz. W dzisiejszym artykule przedstawimy wam nasze ulubione.

Uprawa marihuany nie jest taka trudna. Uprawa wspaniałej marihuany wynika zarówno z praktyki jak i z doświadczenia. Uprawa tej samej wspaniałej marihuany oraz radykalne zwiększenie plonów wymaga jedynie eksperymentów. Konsekwentne osiąganie szczytowej wydajności roślin to sztuka.

1. Uważnie zapisuj wszystkie spostrzeżenia.

Może to nie wydawać się technikę na polepszenie naszych zbiorów, ale uwierz nam, w rzeczywistości jest to jedno z najważniejszych działań. I z pewnością jest to jedyny sposób, aby konsekwentnie zbierać doświadczenie jako hodowca.

Wykonywanie szczegółowych notatek dotyczących każdego twojego ruchu pozwoli ci zawsze spojrzeć obiektywnie wstecz i ponownie ocenić swoje działania.

2. Dobrze poznaj odmianę, którą uprawiasz.

Mimo, że marihuana jest mniej więcej przewidywalna, każda odmiana zachowuje się nieco inaczej. Niektóre wymagają mocniejszego, a inne łagodniejszego karmienia, jedne tolerują dobrze ciepło oraz wilgoć a inne niekoniecznie. Jedne są bardziej odporne na pleśń a inne lepiej reagują na różnego rodzaju techniki treningowe.

Każda odmiana może mieć także kilka fenotypów, co może jeszcze bardziej komplikować sprawę. Z tego powodu najbardziej zaawansowani hodowcy hodują rośliny macierzyste swoich ulubionych odmian (wybrany fenotyp). Pobierają od nich szczepki i są pewni, że rośliny będą rosły z taką samą prędkością i będą wymagały tego samego rodzaju technik.

3. Etykieta to nie prawo.

Oczywiście etykiety znajdujące się na produktach to bardzo ważne informacje – jeśli zaczynasz. Jednak są one dość ogólne i z ich pomocą osiągnieć jedynie średnie wyniki. Pamiętaj, że każda odmiana może lubić mniej lub więcej dodatkowych substancji i może być mniej lub bardziej wrażliwa na makro lub mikroskładniki pokarmowe.

Zarówno niedostateczne jak i nadmierne nawożenie mogą mieć poważny wpływ na plony. Monitorując roślinę i spoglądając na notatki będziesz w stanie znaleźć złoty punkt, który zapewni maksymalną szybkość wzrostu oraz żywotność roślin.

Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z podstawowymi metodami odżywiania roślin cannabis. Zwłaszcza w fazach przejściowych.

4. Praktyka czyni mistrza, zatem zacznij trenować.

Trenowanie roślin to praktyka manipulowania wzrostem roślin. Zwykle istnieją dwa powody, dla których hodowcy się na to decydują; szkolenie ogranicza pionowy wzrost roślin jednocześnie zwiększając plony.

Niektóre z najczęstszych technik treningowych to:

• Topping: usuwanie górnych pędów. Powoduje to podzielenie łodygi na dwie części i promuje powstawanie większej ilości rozgałęzień.

• FIM: Podobna metoda do toppingu. Prawidłowo wykonana może spowodować powstanie czterech górnych pędów.

• ScrOG (Screen of Green): Poprzez przeplatanie wzrostu roślin przez poziomą siatkę jesteśmy w stanie wyrównać czaszę i zmaksymalizować ekspozycję światła na wszystkie części roślin.

• SOG (Sea Of Green): Zamiast uprawiania kilku dużych roślin, SOG obejmuje wiele małych roślin, zazwyczaj szczepek. Kwitną one wcześniej, a każdy klon rozwija masywną, centralną colę.

• Supercropping: Ostrożne ściskanie łodyg pod kątem 90º powoduje lekkie uszkodzenia. Uszkodzenia te po zagojeniu stają się grubsze i mocniejsze i mogą utrzymać o wiele większą wagę niż zwykle. Można używać tę technikę do wyrównywania czaszy.

5. Zwiększ ilość światła i CO₂.

Marihuana żywi się światłem i dwutlenkiem węgla.

Dodanie większej ilości światła do uprawy to najbardziej sprawdzony i wypróbowany sposób na zwiększenie końcowej wydajności. Dopóki temperatura i wilgoć są kontrolowane, możesz dodać więcej kompaktowych świetlówek, diod LED, HID czy świateł plazmowych. Wszystkie mają swoje wady i zalety, ale ogólnie rzecz biorąc im więcej, tym lepiej.

Suplementacja dwutlenkiem węgla wymaga bardzo zaawansowanej instalacji, a mianowicie prowadzenie zamkniętego pomieszczenia. Będziesz także potrzebować dodatkowego osuszacza oraz klimatyzacji, co znacznie zwiększy koszty uprawy.

6. Większe donice, dłuższy okres wegetacji.

Formuła jest dość prosta. Im większa donica, tym większe korzenie oraz tym większa roślina.

Jeśli jednak przesiądziesz się z donicy 5l na 50l, niekoniecznie oznacza to, że twoje rośliny oraz ich plony dziesięciokrotnie wzrosną. Jeśli uprawiasz indoor, 50l to oczywiście o wiele za dużo, jednak 5l może poważnie ograniczać wielkość twoich roślin.

W typowych przewodnikach dla początkujących, zazwyczaj można znaleźć informacje o zalecanych okresach wegetatywnych, które wynoszą 4 tygodnie, a następnie rośliny „przerzucane” są na 12-12 harmonogram kwitnienia. Ale to nie znaczy, że nie możesz dowolnie wydłużyć tego okresu.

Zwiększając rozmiar doniczki pozwalasz korzeniom na dalsze rozwijanie się, sygnalizując roślinie, że może ona rosnąć o wiele większa. Dodając kilka tygodni do okresu wegetatywnego, umożliwiasz roślinom na lepsze ustalenie struktury strefy korzeniowej i zaprogramowanie się na znaczący zryw wzrostu, gdy wejdą one w fazę kwitnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.