Odkładają sprzedaż marihuany o kolejne 3 miesiące

Augusta, Maine – Ustawodawcy z Maine we wtorek rozważali propozycję przedłużenia zakazu sprzedaży detalicznej marihuany do 1 maja, aby dać państwu więcej czasu na opracowanie przepisów dotyczących legalnej marihuany.

Prawodawcy w państwie próbują jeszcze raz uporządkować szczegóły zatwierdzone przez prawo wyborcze legalizujące marihuanę rekreacyjną. Używanie marihuany w celach rekreacyjnych stało się legalne dla dorosłych w ubiegłym roku, ale nie ma możliwości legalnego zakupu, ponieważ rząd republikański Paul LePage zawetował ustawę stworzoną przez dwupartyjną grupę zadaniową.

Sprzedaż rekreacyjnej marihuany jest technicznie przygotowana, aby stać się legalną 1 lutego, mimo że nie ma sposobu na uzyskanie potrzebnej licencji. Senator Roger Katz, R-Augusta, zaproponował przedłużenie moratorium – jak mówi Portland Press Herald.

Jego propozycja da komisji więcej czasu na pracę nad nowym projektem, który będzie miał większą szansę na przejście, niż ten, który zawetował LePage. Próba władzy ustawodawczej, by uchylić weta nie przeszła.

Ustawodawcy odbyli publiczne przesłuchanie w sprawie próby rewizji ustawy we wtorek. Kilku opiekunów medycznej marihuany, którzy zeznawali na rozprawie, powiedziało, że prawodawcy powinni zachować oddzielne programy rekreacyjne i medyczne. Medyczna marihuana jest już legalna w Maine.

LePage przytoczyli liczne powody, dla których sprzeciwiają się zalegalizowania rekreacyjnej marihuany, z których jednym jest fakt, że kolidowałoby to z ustawą federalną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.