Określanie mocy domowych produktów z marihuaną

Ważne jest zdawanie sobie sprawy z tego, jaką moc posiadają wytwarzane przez nas produkty z marihuaną. W dzisiejszym artykule z pomocą kompleksowego przykładu pomożemy ci obliczyć moc twoich domowych produktów z marihuaną.

Niestety, ale moc produktów spożywczych bardzo często określana jest błędnie. Moc odnosi się ściśle do ilości THC, którą zawierają te produkty. Określenie mocy działania tych produktów ważne jest w przyjmowaniu pożądanych i wymaganych dawek THC. Oczywiście nie jest to nauka ścisła – nawet na poziomie komercyjnym, ale ważne jest, aby wiedzieć to „mniej więcej”.

KRÓTKA HISTORIA – JASIU I JEGO CIASTKA Z MARIHUANĄ

Dzisiaj przedstawimy wam tak często popełniane błędy w przypadku obliczeń na podstawie zabawnej historii. Dzisiejsza historyjka dotyczyć będzie Jasia, który myślał, że poprawnie obliczył moc THC w swoich ciastkach.

Więc, Jasiu postanowił wyhodować wysokiej jakości marihuanę. Znalazł stronę banku z nasionami i kupił nasiona OG Kush, które dają około 20 procent THC. Jasiu postanowił wyhodować rośliny indoor – następnie zebrał pąki, wysuszył i zakonserwował je. Posiadając słoik pełen pąków postanowił przygotować ciastka.

Jasio zważył suche pąki i wybrał ilość 100 gramów. Obliczył, że 20 procent tego (reklamowana ilość THC w odmianie), daje 20 gramów THC, czyli 20 000 miligramów. Jasio chce, aby każde ciastko posiadało 100 miligramów THC, więc musi upiec 200 ciasteczek. Zaczyna zatem od ekstrakcji suszonej marihuany w 180 gramach masła i otrzymuje 200 gramów canna-masła. Oblicza, że każdy gram canna-masła posiada 100mg THC. Zużywa całe masło do pieczenia ciastek, i próbuje jednego z nich – i niestety, ale ciastka nie są tak mocne, jak Jasio tego oczekiwał…

Gdzie Jasio popełnił błąd?

GDZIE ZOSTAŁ POPEŁNIONY BŁĄD?

Po pierwsze, ilość THC reklamowana na stronach internetowych często nie jest dokładna. Rzeczywisty poziom THC w danej odmianie często jest poniżej lub powyżej te wartości. Np. reklamowane OG Kush mogło posiadać tylko 18 procent THC, a nie 20%.

Wiedza hodowcy oraz warunki, w jakich uprawia się rośliny cannabis ma ogromny wpływ na jakość końcowego produktu. Temperatura w okresie fazy kwitnienia mogła być zbyt wysoka i mogła spowodować, że produkcja kannabinoidów i terpenów uległa zahamowaniu. Tak więc 18 procent mogło okazać się tylko 14 procentami.

Teraz, gdy Jasio posiada pąki zawierające 14 procent, pomiar ten nie odnosi się do THC, a do THCA. THCA (substancja niepsychoaktywna) staje się psychoaktywnym THC tylko w procesie dekarboksylacji. Kiedy poddaje się THCA dekarboksylacji w tłuszczu, nie wszystkie THCA muszą ulegać konwersji. W zależności od wiedzy producenta, około 40 – 80 procent THC zostanie połączone z masłem.

Kiedy masło gotowe było do robienia ciastek – Jasio mógł nierówno zagnieść ciasto, a rozmiar ciastek mógł nie być jednolity.

Obliczmy zatem poprawnie moc ciasteczek Jasia. Jasio odmierzył 100 gramów marihuany o 14 procentowej zawartości THCA. Daje to 14 000 THCA w całkowitej masie pąków. Jasio nie wiedział dokładnie jak przygotować canna – masło, zatem tylko 50 procent THCA zostało połączone z masłem. W wyniku tego procesu, Jasio otrzymał masło o zawartości 7000 mg THC. Gdyby Jasio podzielił poprawnie 7000 mg THC na ponad 200 ciastek, byłoby to 35 miligramów THC na jedno ciasteczko. Jednakże, ponieważ nie zagniótł on prawidłowo masy, a niektóre ciasteczka były większe od innych, niektóre z nich posiadały 20 miligramów THC a inne 60 miligramów substancji.

JAK OBLICZYĆ POPRAWNIE MOC

Najlepszym sposobem na kontrolowanie przyjmowanej dawki THC jest kupowanie produktów certyfikowanych. Te artykuły testowane są pod kątem zawartości THC – i choć nadal istnieje ryzyko małej niespójności, jest ono o wiele mniejsze niż w przypadku tworzonych w domu. Jeśli jednak bardzo chcesz przygotowywać produkty sam w domu, polecamy stosowanie koncentratów, takich, które zostały odpowiednio przetestowane i oznaczone.

Kiedy przygotowujesz ciastka z marihuany, która posiada niejednoznaczną ilość THCA, najlepszą praktyką jest zapewnienie, że tworzenie canna-masła przebiega tak gładko jak to tylko możliwe.

Przy robieniu ciasta, masło należy dokładnie wymieszać z pozostałymi produktami, i dokładnie ważyć ciastka, aby były one o tej samej wadze. Praktyka ta jest najbardziej optymalna, ponieważ nawet jeśli nie jesteś pewien dokładnej ilości THC w każdym ciastku, przynajmniej wiesz, że wszystkie ciastka posiadają tę samą moc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.