Marihuana Pomaga Kobietom w Okresie Menopauzy

Jedno z badań rzuca światło na kobiety, które używają konopi indyjskich w celu radzenia sobie ze skutkami menopauzy.

Według nowego badania przeprowadzonego w tym miesiącu, ponad jedna czwarta kobiet twierdzi, że używała medycznej marihuany w leczeniu menopauzy.

Naukowcy z San Francisco VA Health Care System opublikowali wyniki podczas wirtualnego corocznego spotkania North American Menopause Society w 2020 roku. Po pierwsze, zastrzeżenie dotyczące marihuany oraz tego badania: naukowcy powiedzieli, że przebadali próbę 232 kobiet – weteranów wojennych, mieszkających w Północnej Kalifornii – co jest pewnym ograniczeniem.

Jednak odkrycia nadal sugerują, że konopie indyjskie mogą być bardziej rozpowszechnione jako leczenie menopauzy, które wcześniej rozumiano. Według badania, „częste lub jakiekolwiek zażywanie konopi indyjskich w leczeniu objawów menopauzy zostało zgłoszone przez 27% wszystkich uczestniczek, podczas gdy dodatkowe 10% wyraziło zainteresowanie przyszłym stosowaniem marihuany”.

„Z kolei tylko 19% zgłosiło tradycyjne formy leczenia objawów menopauzy, w tym hormonalną terapię menopauzalną” – napisali naukowcy. „W analizach dwuwymiarowych kobiety, które zgłosiły oraz nie, stosowanie cannabis w leczeniu objawów menopauzy, nie różniły się pod względem wieku, rasy/ pochodzenia etnicznego, statusu społeczno-ekonomicznego ani stanu zdrowia psychicznego”.

Naukowcy podsumowali stwierdzeniem, że badanie „rodzi pytania o możliwość uogólnienia tych ustaleń w innych regionach o odmiennym prawnym i kulturowym podejściu do używania konopi indyjskich, o stopniu, w jakim kobiety ujawniają używanie konopi pracownikom służby zdrowia podczas omawiania zarządzania menopauzą oraz o konkretnych objawach skierowane przez kobiety używające konopi indyjskich w leczeniu objawów menopauzy”.

„Te odkrycia podkreślają również znaczenie zrozumienia potencjalnych zagrożeń, korzyści i skuteczności konopi indyjskich w leczeniu menopauzy” – napisali.

Marihuana i menopauza

Carolyn Gibson, psycholog i badacz z San Francisco VA Health Care System i główna autorka badania, powiedziała, że ​​odkrycia „sugerują, że używanie konopi indyjskich w leczeniu objawów menopauzy może być stosunkowo powszechne”.

„Nie wiemy jednak, czy używanie konopi indyjskich jest bezpieczne i skuteczne w leczeniu objawów menopauzy, czy też kobiety omawiają te decyzje ze swoimi lekarzami – szczególnie w VA, gdzie marihuana jest uważana za nielegalną substancję zgodnie z wytycznymi federalnymi” – mówi Gibson w oświadczeniu. „Ta informacja jest ważna dla pracowników służby zdrowia i potrzebne są dalsze badania w tej dziedzinie”.

Dr Stephanie Faubion, dyrektor medyczny Północnoamerykańskiego Towarzystwa Menopauzy, powiedziała, że ​​wyniki wskazują na „nieco niepokojący trend i potrzebę przeprowadzenia dalszych badań w zakresie potencjalnych zagrożeń i korzyści związanych ze stosowaniem konopi indyjskich w leczeniu uciążliwych objawów menopauzy”.

Niektórzy zwolennicy mogą podkreślać badanie jako kolejny dowód na atrakcyjność marihuany dla weteranów wojskowych. Projekt ustawy, który został zatwierdzony przez Komisję ds. Weteranów Izby Reprezentantów na początku tego roku, upoważniałby lekarzy do wydawania zaleceń dotyczących konopi indyjskich w stanach, w których leczenie marihuaną est legalne. (Medyczna marihuana jest legalna w ponad 30 stanach).

„Chociaż terapeutyczne stosowanie marihuany przez weteranów nie jest czymś zupełnie rzadkim, to badanie to jest jednym z pierwszych, które podkreślają stosowanie przez weteranów marihuany w tej konkretnej chorobie” – powiedział zastępca dyrektora NORML Paul Armentano. „Biorąc pod uwagę stosunkowo wysoki wskaźnik zażywania konopi indyjskich wśród kobiet w tej grupie, dalsze badanie ich bezpieczeństwa, skuteczności i częstości występowania wśród kobiet w okresie menopauzy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.