Izrael zatwierdza duże zmiany w prawie dotyczącym medycznej marihuany

marihuana-cannabis-kannabis-thc-cbd-canna-canna

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele rządu zatwierdzili nowe przepisy dotyczące sposobu w jaki medyczna marihuana jest przepisywana, produkowana i dystrybuowana w Izraelu.

Zmiany zostały zatwierdzone przez znaczną część rządu i obejmują harmonogramy określające kiedy recepty dotyczące medycznej marihuany muszą być wypełniane, donoszą izraelskie media Haaretz.

Również liczba lekarzy uprawnionych do przepisywania medycznej marihuany doświadczyła niewielki wzrost.

Z tych bardziej drastycznych zmian – nowe zasady określające nowy model dystrybucji obejmują apteki i ośrodki rządowe zajmujące się pakowaniem, co stanowi znaczącą zmianę we wcześniejszym bezpośrednim systemie plantator – pacjent.

Teraz zamiast kupowania medycznej marihuany od plantatorów, pacjenci kupią marihuanę w autoryzowanych aptekach.

Hodowcy również zostali odsunięci od swojej roli w odmierzaniu i pakowaniu leku, co odbywać się będzie teraz w centrach dystrybucyjnych pod kierownictwem Ministerstwa Zdrowia.

Wytyczne pakowania określą minimalne i maksymalne poziomy aktywnych substancji chemicznych w marihuanie, w tym CBD, THC i CBN.

Firma o nazwie Sarel została również wymieniona przez rząd, jako bezpieczny transport marihuany od i do ośrodków.

Około 14.000 Izraelczyków posiada receptę wypisaną przez rząd, ale oczekuje się, iż liczba to osiągnie 40.000 do 2018 roku.

Obecnie ponad 10 różnych szczepów marihuany jest dostępnych dla pacjentów za pośrednictwem 8 licencjonowanych plantatorów w kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.