Cannabis może zapobiegać cukrzycy

Nowe badanie sugeruje, że cannabis może zapobiegać cukrzycy.

Niedawne badanie na temat marihuany i cukrzycy wykazało, że spożywanie marihuany może przynieść wiele korzyści leczniczych.

„Wcześniejsze badania epidemiologiczne wykazały mniejszą częstotliwość występowania otyłości i cukrzycy u użytkowników marihuany w porównaniu do osób, które nigdy nie stosowały marihuany, co sugeruje związek pomiędzy kannabinoidami a procesami metabolicznymi,” mówi dr Murray A. Mittleman, z jednostki badawczej zajmującej się epidemiologią sercowo-naczyniową w Beth Israel Deaconess Medical Center w Bostonie.

Naukowcy oprócz tego jako ciekawostkę odkryli również, że użytkownicy cannabis posiadają mniejszy obwód tali niż osoby niepalące oraz niższy wskaźnik masy ciała. Wszystkie obserwacje wykazały, że cannabis ma znaczący wpływ na poprawę zdrowia.

W istocie, jesteśmy bliscy odkrycia nowych sposobów radzenia sobie z epidemią cukrzycy i innych chorób cywilizacyjnych, ale rząd stoi pomiędzy lekiem a pacjentem zakazując stosowania medycyny wśród osób potrzebujących.

Powyższe badanie dotyczące cukrzycy i konsumpcji cannabis jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, jeśli rozpatrzamy cannabis w kontekście lekarstwa.

Rząd i prohibicja cannabis utrudniają ewolucję ludzkości. Zdecydowanie nadszedł już czas, aby wciąż to wszystko w swoje ręce, tak jak stało się to w przypadku alkoholu. Czas, aby społeczeństwo odłożyło na bok uprzedzenia i głosowało za legalizacją marihuany i czerpało korzyści z potencjalnych efektów, jakie niesie za sobą stosowanie tej rośliny.

Zgadzacie się z nami? Jeśli tak to koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.