Marihuana jest bezpieczniejsza niż alkohol

Badanie z Wielkiej Brytanii: Marihuana jest o wiele bezpieczniejsza niż alkohol.

Od wieków wiadomo, że marihuana jest bezpieczniejsza niż alkohol, ale dodatkowo potwierdzają to nowe badania opublikowane w czasopiśmie British Association of Psychopharmacology.

Badanie, zatytułowane „Popular intoxicants: what lessons can be learned from the last 40 years of alcohol and cannabis regulation?”
[Popularne środki odurzające: Jakie wnioski można wyciągnąć z ostatnich 40 lat legalizacji alkoholu i marihuany?]
oceniło fizyczne, psychiczne i społeczne szkody dwóch najczęściej stosowanych narkotyków w Wielkiej Brytanii: marihuanę i alkohol.

Naukowcy zauważyli, że wzrost nadużywania alkoholu idzie w parze ze „znacznym wzrostem liczby hospitalizacji z powodu marskości wątroby i śmiertelności”, podczas gdy marihuana obniża obydwie z tych kwestii.

Naukowcy zwracają także uwagę na to, że alkohol jest ponad dwukrotnie bardziej szkodliwy niż cannabis pod kątem wpływu na pojedynczego użytkownika i ponad pięć raz bardziej szkodliwy niż marihuana pod kątem wpływu na społeczeństwo.

I odnosząc się do alkoholu jako substancji szkodliwej, naukowcy stwierdzili, że alkohol jest „powodem globalnego obciążenia jednostki chorobą.”

Zgadzasz się z naukowcami? Koniecznie daj nam znać w komentarzach! Biorąc pod uwagę to, jaki status ma alkohol w dzisiejszym świecie, zdajemy sobie sprawę, że temat należy do dosyć kontrowersyjnych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.