W Jaki Sposób Marihuana Pobudza Apetyt?

W jaki sposób marihuana pobudza apetyt oraz powoduje gastrofazę?

Powszechnie wiadomo, że wielu użytkowników doświadcza gastro po spożyciu konopi. Ale dlaczego konopie mają taki wpływ na nasz apetyt?

Kiedy uderza gastro, pojawia się chęć zjedzenia wszystkiego!

Gastrofaza to coś innego niż zwykły głód. Wszystko o czym jesteś w stanie myśleć to jedzenie i niestety nie możesz przestać. Często głodny palacz zjada o wiele więcej niż zwykle i pochłania ogromne ilości jedzenia.

Dlaczego zażywanie marihuany stymuluje apetyt? Cóż, kannabinoidy znajdujące się w konopiach wchodzą w interakcje z układem endokannabinoidowym (ECS), który kontroluje wiele aspektów Twojego samopoczucia, w tym nastrój, pamięć i oczywiście apetyt.

Czym są kannabinoidy?

Kannabinoidy to klasyfikacja cząsteczek znajdujących się w roślinie konopi; najczęstsze z nich to THC i CBD. Organizm ludzki naturalnie zawiera kannabinoidy, znane również jako endokannabinoidy. Te cząsteczki w każdym z nas mają wiele wpływów na organizm i oddziałują z szeregiem receptorów tworzących układ endokannabinoidowy.

Kannabinoidy i układ endokannabinoidowy

Ponieważ cząsteczki kannabinoidów znajdujące się w konopiach są tak podobne do tych w naszych ciałach, wydają się aktywować te same receptory w naszym układzie endokannabinoidowym. ECS ma receptory w mózgu, układzie odpornościowym i układzie pokarmowym.

Jeśli chodzi o apetyt, receptory te nazywane są CB1. Po aktywacji uwalniany jest hormon, który powoduje, że czujemy się głodni.

Tak więc im więcej marihuany spożywasz, tym więcej kannabinoidów dostaje się do twojego organizmu i wpływa na system ECS. Oprócz zwiększonego apetytu, trawisz również jedzenie szybciej, co powoduje, że chcesz/potrzebujesz więcej jedzenia niż zwykle.

Kannabinoidy zawarte w THC wpływają nie tylko na nasz układ trawienny, wpływają również na nasz mózg i na to, jak myślimy o jedzeniu, które jemy. Tak, naprawdę lubimy jeść więcej na haju!

Podsumowanie

Mając na uwadze powyższe informacje, sensowne jest, dlaczego jemy tak dużo, gdy jesteśmy na haju. Kannabinoidy zawarte w THC zwiększają nasz apetyt, powodując, że pragniemy więcej jedzenia, szybciej trawimy i bardziej cieszymy się z tego procesu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.