Leczenie ALS za pomocą marihuany

Leczenie ALS za pomocą medycznej marihuany.

Wielu pacjentów medycznej marihuany używa ją w celu leczenia stwardnienia zanikowego bocznego (ALS), w krajach, które obejmują chorobę jako stan kwalifikujący się do leczenia (Arizona, Kalifornia, Maine, Michigan, Nowy Meksyk, New Jersey).

ALS jest poważną chorobą neurologiczną, która powoduje osłabienie mięśni, niepełnosprawność i ostatecznie śmierć. Często nazywana jest też chorobą Lou Gehriga – był on sławnym graczem bejsbolu, który umarł w 1941 roku. Według ALS Association, średni wskaźnik przeżycia u osób ze stwardnieniem zanikowym bocznym w USA wynosi od 3 do 5 lat.

ALS jest najczęstszym zaburzeniem neuronów ruchowych u dorosłych, ale możliwości terapeutyczne choroby wciąż pozostają ograniczone. Obecnie nie ma lekarstwa na ALS i nie da się odwrócić wpływu choroby na organizm.

Jest tylko jeden zatwierdzony przez FDA lek na ALS o nazwie rulizol, który może wydłużyć życie średnio o około 2 miesiące. Jednak badania pokazują, że marihuana może być skutecznym sposobem na złagodzenie niektórych objawów ALS, spowolnienie postępu choroby i wydłużenie życia pacjentów z ALS.

Na przykład badanie przeprowadzone przez Department of Neurology na University of Washington, Seattle w 2005 roku wykazało, że kannabinol (CBN), niepsychoaktywny kannabinoid występujący w marihuanie, faktycznie opóźnia wystąpienie objawów ALS.

Badanie przeprowadzone ostatnio przez California Pacific Medical Center w San Francisco pokazuje, że wybrane związki z marihuany, w tym THC, znacznie spowalniają proces choroby i mogą przedłużyć życie o trzy lata lub więcej. Ta sama grupa badawcza odkryła, że THC może również łagodzić niektóre objawy ALS u pacjentów, takie jak na przykład skurcze mięśni.

Pacjenci cierpiący na ALS w Arizonie, Kalifornii, Maine, Michigan, Nowym Meksyku i New Jersey mają możliwość legalnego używania marihuany medycznej w leczeniu tego stanu. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.