olej konopny cbd sklep z nasionami konopi, thc-thc

Zimbabwe legalizuje cannabis

Zimbabwe legalizuje cannabis do celów zarówno medycznych jak i naukowych. Obecnie przyjmuje wnioski o licencje na uprawę i dystrybucję marihuany od osób i korporacji.

Zimbabwe w zeszłym tygodniu zalegalizowało uprawę cannabis do celów medycznych i naukowych, niedługo po tym jak minister zdrowia, dr David Parirenyatwa, wydał rządową notę zatytułowaną „Production of Cannabis for Medicinal and Scientific Use Regulations”.
Naród południowoafrykański jest drugim krajem w Afryce, który zalegalizował uprawę marihuany, znanej jako mbanje lub dagge w południowej Afryce.

Zgodnie z wnioskiem wydanym 27 kwietnia, Zimbabwe jest teraz uprawnione do ubiegania się o licencje na uprawę cannabis do celów medycznych i badawczych. Osoby zainteresowane złożeniem wniosku muszą być obywatelami Zimbabwe i przedstawić dowód, że obecnie przebywają w kraju. Korporacje są zobowiązane do przedstawiania dowodu prowadzenia działalności w kraju.

„Do wniosku należy dołączyć odpowiednią opłatę i trzy kopie planu terenu, na który wydana ma być licencja,” przeczytać można w regulaminie.

Opłata dla osób ubiegających się o licencję uprawną wynosi podobno $50,000 (£36,000). Producenci zainteresowani posiadaniem, dystrybucją lub wysyłką cannabis w postaci rośliny czy oleju będą musieli posiadać oddzielną licencję.

Zgodnie z przepisami: „Wniosek zawiera maksymalną ilość wyrażoną w wadze netto w gramach świeżej marihuany, suszonej marihuany, czy oleju z cannabis, który wnioskodawca może wyprodukować na podstawie licencji, a także okres produkcji i maksymalną liczbę roślin marihuany, które może posiadać.”

Przyznane licencje będą podlegały stałemu nadzorowi wideo. Wszystkie licencje ważne będą przez okres 5 lat i będą musiały zostać przedłużone przed datą wygaśnięcia.

Ten krok jest dopiero małych ruchem od tradycyjnego i twardego stanowiska Zimbabwe odnośnie cannabis. W tym kraju debatowano nad legalizacją produkcji medycznej marihuany jako nowego źródła dochodów dla gospodarki rolnej.

Rekreacyjna marihuana pozostaje nadal nielegalna w Zimbabwe i kontrolowana jest na podstawie Dangerous Drugs Act and the Criminal Law. Przed nowym wnioskiem uprawa i używanie jakiegokolwiek rodzaju cannabis było nielegalne, a produkcja lub posiadanie dużych ilości podlegało karze do 12 lat więzienia.

„Zatem dalej nielegalne w Zimbabwe jest posiadanie marihuany do celów innych niż naukowe lub medyczne. Dla podkreślenia, licencja jest niezbędna do medycznego czy przemysłowego stosowania cannabis,” powiedział minister zdrowia dr David Parirenyatwa.

sklep z nasionami marihuany, konopi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

olej cbd

nasiona marihuany, konopi, automaty


Ta witryna konopialeczy.com wykorzystuje pliki cookies.