Zimbabwe legalizuje cannabis

Zimbabwe legalizuje cannabis do celów zarówno medycznych jak i naukowych. Obecnie przyjmuje wnioski o licencje na uprawę i dystrybucję marihuany od osób i korporacji.

Zimbabwe w zeszłym tygodniu zalegalizowało uprawę cannabis do celów medycznych i naukowych, niedługo po tym jak minister zdrowia, dr David Parirenyatwa, wydał rządową notę zatytułowaną „Production of Cannabis for Medicinal and Scientific Use Regulations”.
Naród południowoafrykański jest drugim krajem w Afryce, który zalegalizował uprawę marihuany, znanej jako mbanje lub dagge w południowej Afryce.

Zgodnie z wnioskiem wydanym 27 kwietnia, Zimbabwe jest teraz uprawnione do ubiegania się o licencje na uprawę cannabis do celów medycznych i badawczych. Osoby zainteresowane złożeniem wniosku muszą być obywatelami Zimbabwe i przedstawić dowód, że obecnie przebywają w kraju. Korporacje są zobowiązane do przedstawiania dowodu prowadzenia działalności w kraju.

„Do wniosku należy dołączyć odpowiednią opłatę i trzy kopie planu terenu, na który wydana ma być licencja,” przeczytać można w regulaminie.

Opłata dla osób ubiegających się o licencję uprawną wynosi podobno $50,000 (£36,000). Producenci zainteresowani posiadaniem, dystrybucją lub wysyłką cannabis w postaci rośliny czy oleju będą musieli posiadać oddzielną licencję.

Zgodnie z przepisami: „Wniosek zawiera maksymalną ilość wyrażoną w wadze netto w gramach świeżej marihuany, suszonej marihuany, czy oleju z cannabis, który wnioskodawca może wyprodukować na podstawie licencji, a także okres produkcji i maksymalną liczbę roślin marihuany, które może posiadać.”

Przyznane licencje będą podlegały stałemu nadzorowi wideo. Wszystkie licencje ważne będą przez okres 5 lat i będą musiały zostać przedłużone przed datą wygaśnięcia.

Ten krok jest dopiero małych ruchem od tradycyjnego i twardego stanowiska Zimbabwe odnośnie cannabis. W tym kraju debatowano nad legalizacją produkcji medycznej marihuany jako nowego źródła dochodów dla gospodarki rolnej.

Rekreacyjna marihuana pozostaje nadal nielegalna w Zimbabwe i kontrolowana jest na podstawie Dangerous Drugs Act and the Criminal Law. Przed nowym wnioskiem uprawa i używanie jakiegokolwiek rodzaju cannabis było nielegalne, a produkcja lub posiadanie dużych ilości podlegało karze do 12 lat więzienia.

„Zatem dalej nielegalne w Zimbabwe jest posiadanie marihuany do celów innych niż naukowe lub medyczne. Dla podkreślenia, licencja jest niezbędna do medycznego czy przemysłowego stosowania cannabis,” powiedział minister zdrowia dr David Parirenyatwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.