Peru legalizuje medyczną marihuanę

Peru zatwierdziło uchwałę o legalizacji marihuany do użytku medycznego. Dzięki lokalnym rzecznikom i badaniom naukowym, peruwiańscy urzędnicy zrozumieli znaczenie cannabis.

Co warto wiedzieć o tym co wydarzyło się w Peru?

• Pomimo zdecydowanej większości konserwatystów w kongresie, medyczna marihuana wygrała 68-5.

• Zanim kongres zagłosował w sprawie marihuany, ośmiu z dziewięciu członków komisji ds. opieki zdrowotnej głosowało na rzecz marihuany, aby zwrócić na nią uwagę całego kongresu.

• Prawodawcy już niedługo planują wprowadzić konkretne przepisy dotyczące produkcji i komercjalizacji oleju z cannabis.

• Peru dołącza do krajów, które je otaczają, pozwalając na stosowanie marihuany. Chile i Kolumbia zatwierdziły jedynie medyczne wykorzystanie marihuany, a Urugwaj także rekreacyjne.

Co dokładnie oznacza nowa ustawa?

Jeśli orientujesz się w świecie cannabis z pewnością wiesz, że prawo w każdym miejscu na świecie posiada inne ograniczenia. Niektóre państwa pozwalają na wiele sposobów stosowania marihuany, inne dopuszczają tylko niektóre produkty lub konkretne metody spożycia substancji. Nowy peruwiański projekt działa podobnie.
Mimo iż słyszymy, że Peru zalegalizowało medyczną marihuanę, nie oznacza to, że Peru usankcjonowało jakikolwiek produkt z marihuaną. W rzeczywistości ustawa dotyczy wyłącznie oleju z cannabis – nie samej rośliny czy jakiegokolwiek rodzaju marihuany.

Jak wiadomo z wyżej wymienionych informacji, prawodawcy jeszcze nie określili szczegółów. Z pewnością pojawią się takie pytania jak:
• kto może legalnie używać marihuany?
• jakie stany chorobowe kwalifikują się do stosowania marihuany?
• czy podatek będzie obejmował produkty z marihuaną?
• jakie ilości oleju cannabis może posiadać jedna osoba?

Innym tematem do rozważenia jest to, czy Peru zatwierdzi również olej cannabis zawierający THC. Organizacja antynarkotykowa CEDRO, jeden z krytyków ustawy, odmawia poparcia ustawy, jeśli zezwoli ona na olej z THC.
Organizacja obawia się, że THC może mieć negatywny wpływ na zdrowie dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.