Uprawa konopi w USA

Konopie, uprawiane ze względu na ich nasiona i łodygi, są uważane za jedną z najstarszych roślin uprawnych w historii. Roślina ta ma niezliczoną ilość zastosowań, od jedzenia po odzież, kompozyty wykorzystywane do tworzyw sztucznych, czy suplementy, oleje, leki (kannabidiol CBD).

Mimo iż konopie są rośliną pochodzącą od cannabis, w odróżnieniu od marihuany, swojej kuzynki, zawierają tylko śladowe ilości tetrahydrokannabinol u (THC), używanego w celach rekreacyjnych. Konopie zawierają tylko do 0,3 procenta THC, czyli około 33 razy mniej niż najsłabsza odmiana marihuany.

Mimo iż konopie posiadają naprawdę długą historię wykorzystywania w Ameryce, uprawianie ich jest nielegalne już od dziesięcioleci. Około 90 procent konopi wykorzystywanych w USA jest importowane z Chin.

Jednak przemysł konopi powoli powraca do Stanów Zjednoczonych. W 2014 roku, prezydent Barack Obama podpisał ustawę rolną, zezwalając na państwowy program pilotażowy i przeprowadzanie programów badawczych.

„Cieszę się, że zostałem wybrany do programu pilotażowego ze względu na wiele praktycznych zastosowań konopi, o których sami jeszcze nie wiemy,” powiedział Limehouse. „Dlaczego konopie zostały zakazane w przeszłości, tego naprawdę nie wiem. Konopie to nie marihuana, ale myślę, że najwyższy czas, abyśmy zaczęli wykorzystywać medyczną marihuanę.”

Od 2014 roku, ponad 30 stanów w USA uchwaliło przepisy ustanawiające programy zezwalające na uprawę konopi. Obecnie Kolorado dominuje w krajowym przemyśle konopnym, produkując ponad dwukrotnie więcej konopi niż inne stany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.