Gastro: Czy możemy je kontrolować?

Prawdopodobnie nie ma większej przyjemności niż poddanie się gastro. Akceptujesz porażkę, i uderzasz w kuchnię jak plaga szarańczy; i nie pozostawiasz w niej nic oprócz okruchów. Jest to rodzaj satysfakcji, którą każdy z nas chce doświadczać.

To znaczy… do momentu aż budzimy się następnego ranka z wydętym brzuchem oraz poczuciem winy za nasze słodkie grzechy.

Jeśli gastrofaza pojawiałaby się rzadko, nie byłby to żaden problem. Jednak jest ona nieodłączną częścią codziennego życia milionów użytkowników cannabis na całym świecie. Im częściej palisz, tym bardziej prawdopodobne jest, że całkowicie stracisz kontrolę nad tym uczucie. I mimo że krótkoterminowo jest to bardzo przyjemne, długoterminowo może okazać się nieco ryzykownym stylem życia.

Ale dlaczego marihuana powoduje tak ciężki do zaspokojenia apetyt, którego nie można po prostu zignorować? A co najważniejsze – czy można zrobić coś, aby kontrolować gastro, kiedy już się pojawi?

Dlaczego marihuana sprawia, że jesteś głodny

Dopiero stosunkowo niedawno znaleziono naukowe wyjaśnienie, dlaczego marihuana wywołuje tak ogromny apetyt. Kannabinoidy, które konsumujemy, powodują wystrzeliwanie neuronów w mózgu odpowiedzialnych za aktywację oraz dezaktywację głodu.

I w takim przypadku powodują one nieustający głód – nawet jeśli jesteś już całkowicie pełny.

Jest więc zrozumiałe, że w końcu poczujemy się bezsilni wobec gastro. Jeśli twój mózg mówi ci, że jesteś głodny – jesteś głodny.

Ze względu na to, że nauka odpowiada na pytanie, skąd pochodzi gastro, z pewnością zakładałeś, że przyniesie to także realne rozwiązanie tego problemu. Niestety, ale tak nie jest. Jeśli spożyjesz wystarczającą ilość marihuany, aby wystrzelić kontrolery głodu w mózgu, konsekwencje są nieuniknione. Możesz przeciwdziałać efektom z pomocą dużej dawki CBD, ale z pewnością ucierpi także na tym twój haj.

Zamiast tego, można użyć trochę siły woli oraz sprytu, aby ograniczyć szkodliwe skutki gastro.

1. Zacznij robić zakupy bardziej strategicznie.

Brzmi nudno i tak właściwie jest, ale usunięcie śmieciowego jedzenia z listy zakupów jest najlepszym sposobem na zatrzymanie negatywnych efektów gastro. W końcu, jeśli nie będzie fast foodów w twoim domu, unikniesz ich negatywnych efektów. Trzymaj pod ręką jak najwięcej zdrowych przekąsek oraz smakołyków.

2. Poćwicz trochę.

W tym momencie może się do wydawać nielogiczne, ale ćwiczenia oraz aktywność fizyczna może być świetnym sposobem na zwalczenie ataku gastro. Nawet jeśli przytłacza się zarówno uczucie głodu jak i lenistwa, niektóre ćwiczenia mogą być wręcz przepustką do zmiany sytuacji.

3. Kontrola porcji.

W tym momencie gastro staje się niezwykle niebezpieczne – nie znamy osobiście nikogo, kto podczas gastro potrafiłby kontrolować porcje. Jednak jeśli nie możesz znieść myśli wyeliminowania wszystkich niezdrowych przekąsek z równania, zastanów się nad ich dozowaniem w bardziej rozsądnych porcjach. Zamiast trzymać w szafce 64 paczek chipsów, trzymaj tylko jedną.

I chociaż w obecnej chwili może się to wydawać niemożliwe, rób wszystko co możesz, aby jeść tak wolno jak to tylko możliwe.

4. Wypróbuj różne odmiany cannabis.

Istnieją pewne odmiany cannabis, które powodują gastro o wiele częściej niż inne. To powiedziawszy, warto pamiętać, że wszyscy doświadczamy wyjątkowych doświadczeń z powodu wyjątkowości naszych organizmów, więc eksperymentowanie z odpowiednią odmianą jest tu kluczowe.

5. Pij dużo wody.

Zdziwiłbyś się jak często ciało oraz mózg mylą uczucie pragnienia z uczuciem głodu. Następnym razem gdy poczujesz głód, gdy dopiero co jadłeś, spróbuj wypić dużą szklankę wody i zobacz co się stanie.

Im bardziej jesteś spragniony, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz jeść nadmierne ilości jedzenia.

6. Wyjdź z domu.

Niezwykle skutecznym sposobem na powstrzymanie gastro jest po prostu wyjście z domu oraz odwrócenie uwagi. Oczywiście nie oznacza to wycieczki do lokalnego miejsca z kebabem i zjedzenie trzy razy więcej niż zjedlibyśmy w domu. Zamiast tego, zafunduj sobie świeże powietrze oraz szybki spacer.

7. Zjedz zanim zapalisz marihuanę.

Palenie marihuany na pusty żołądek to niezawodny przepis na gastro. Po raz kolejny jest to po prostu podstawowa fizyka – im więcej masz dobrego jedzenia w brzuchu, tym mniej tam miejsca na fast foody.

8. Zapewnij sobie rozrywkę.

Wreszcie, gdy tylko zaczniesz zastanawiać się nad tym, czy jesteś głodny – przegrałeś. Nawet jeśli w ogóle nie paliłeś marihuany, nuda może być najmocniejszym wyzwalaczem głodu, jaki możesz sobie wyobrazić.
Powodem jest to, że jedzenie jest lepszą rozrywką niż nicnierobienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.