Legalna marihuana niesie nadzieję na „tani i bezpieczny” lek w Urugwaju

lekarstwo-medycyna-nasiona-konopi-badanie-medyczna-marihuana-cbd-cbd-cbd-cbd-cbd

Urzędnicy w Urugwaju rozważają, jak legalna marihuana może pomóc ludziom, którzy cierpią z powodu różnych stanów chorobowych i dolegliwości.

Ostateczne zasady regulowanego rynku marihuany w Urugwaju ukażą się jeszcze w tym miesiącu. Chociaż do tej pory nacisk kładziony był na rekreacyjnej marihuanie, podsekretarz Urugwajskiego Zdrowia Publicznego Leonel Briozzo potwierdził, że ministerstwo zdrowia rozważa również potencjał medyczny marihuany w trzech głównych obszarach.

„Zwyrodnieniowe choroby neurologiczne, gdzie jak wiadomo odgrywa istotną rolę, opieka paliatywna i leczenie bólu… oraz zmniejszenie zużycia innych, cięższych narkotyków, takich jak kokaina,” wyjaśnił w ostatnim wywiadzie w czwartek.

Forum ekspertów z Kanady, Izraela, Stanów Zjednoczonych, Brazylii i Hiszpanii spotkało się w niedzielę, aby omówić sprawę medycznej marihuany w siedzibie Medical Union of Uruguay w Montevideo.

Hiszpański psycholog kliniczny José Carlo Bouso, jeden z uczestników, powiedział, iż El Observador , które reguluje marihuanę zapewnia możliwość „oferowania pacjentom wyboru tanich i bezpiecznych zabiegów, które mogą złagodzić ich dolegliwości.”

Rozporządzenie pomaga także pogłębić badania nad zastosowaniami medycznymi tej rośliny, dodał.

Istnieją pewne pochodne farmaceutyczne marihuany, ale takie leczenie jest znacznie droższe. Na przykład Sativex, jednak stosowanie go kosztuje około 400 euro miesięcznie.

Urugwaj zamierza ustalić cenę marihuany tak, aby konkurować z czarnym rynkiem – około 1 dolara za gram marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.