5 Porannych Nawyków, Które Są Szkodliwe

5 częstych, porannych nawyków, które tak naprawdę są szkodliwe.

Poranne nawyki bardzo często determinują, jak wygląda reszta dnia. Oto kilka częstych nawyków, które powinieneś unikać.

Wszyscy mamy swoje poranne rutyny, które pomagają nam się skupić i rozpocząć dzień wolny – przynajmniej tak zakładamy. Chociaż nawyki te są bardzo osobiste, istnieje wiele wspólnych nawyków, które wykonuje większość naszej populacji. Wiele ludzi lubi pić kawę, oglądać telewizję oraz sprawdzać swój telefon, aby nadrobić wiadomości ze świata.

Tak naprawdę, na każdego działa coś innego, ale istnieje kilka poprawek tu i tam, które mogą poprawić poranki i sprawić, że poczujesz się lepiej przez resztę dnia. Istnieje lista popularnych nawyków porannych, które nie są takie zdrowe, gdy przyjrzysz im się bliżej.

• Wyskakiwanie z łóżka od razu po przebudzeniu

Mimo, że szybkie zerwanie bandaża z rany działa w wielu przypadkach, istnieją eksperci, którzy wierzą, że tak szybkie działanie nasila stany lękowe. Dr Catherine Jackson wyjaśnia, że pośpiech rano wzmaga produkcję niepotrzebnego stresu w naszym ciele, zwiększając potrzebę, aby wszystko zostało zrobione jak najszybciej. Jeśli jesteś niespokojną osobą, budząc się o 5 lub 10 minut wcześniej niż zwykle, aby pomedytować, sprawisz, że twój dzień będzie o wiele lepszy.

• Sprawdzanie telefonu

Wiedziałeś, że znajdzie się to w naszym zestawieniu! Ten nawyk jest niezwykle powszechny, a prawie każdy sprawdza swój telefon rano, chociażby po to, aby dezaktywować alarm.

Sprawdzanie mediów społecznościowych lub czytanie wiadomości może byś czymś, co lubisz robić, ponieważ te działania są bardzo wciągające, opóźniając początek dnia. Nie ma też nic bardziej stresującego niż budzenie się do kilku nieprzeczytanych wiadomości e-mail lub przez czytanie szalonych tweetów polskich polityków.

• Jedzenie zbyt dużej ilości węglowodanów

Jest powszechne przekonanie, że spożywanie kalorycznych posiłków rano jest dla ciebie dobre, ponieważ daje ci energię przez resztę dnia. Chociaż to jest prawdziwe, spożywanie wielu węglowodanów, szczególnie prostych, jak zboże cukiernicze lub wypieki, mogą sprawić, że czujesz się bardzo powolny i nabrzmiały.

Eksperci polecają łączenie węglowodanów z dużą ilością białka i tłuszczów. Żywność, którą mógłbyś pomyśleć, że jest ciężka, ale w rzeczywistości doskonałe źródła białka i tłuszczu obejmują: płatki owsiane, chleb z kiełkami lub naleśniki z ciecierzycy.

• Myślenie o rzeczach do zrobienia

Listy do zrobienia przypominają nam wszystkie rzeczy, które musimy zrobić, co jest świetne, ale może sprawdzanie ich rano nie jest tym, czego potrzebujesz. To niespokojne uczucie może szybko stać się przytłaczającym, kiedy czeka cię szczególnie pracowity dzień wypełniony spotkaniami i rzeczami, które musisz zrobić.

• Mycie włosów

Wielu ludzi potrzebuje prysznica jako pierwsza rzecz rano, aby się obudzić – co oczywiście jest super, ale pomiń mycie włosów rano. Aby nie zamoczyć włosów, polecamy używanie czepka. Z pewnością szybko zauważysz zmianę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.