Martwią się o brak marihuany

Pacjenci cierpiący na różne stany chorobowe martwią się o brak medycznej marihuany po rozpoczęciu legalnej sprzedaży.

Dla większości pacjentów medyczna marihuana nie służy wyłącznie do uzyskania haju. Oferuje ona za to ulgę w bólu, nudnościach i innych objawach.

Obecnie pacjenci cierpiący na różne stany chorobowe martwią się, że podaż leku będzie w „poważnym niebezpieczeństwie”, gdy rekreacyjna marihuana trafi legalnie do sprzedaży.

„Nie opracowano żadnych przepisów, które chroniłyby dostawę dla pacjentów medycznych w czasie, gdy popyt przewyższałby podaż”, powiedział Michael Latulippe, dyrektor ds. rozwoju w Massachusetts Patient Advocacy Alliance, który reprezentuje pacjentów medycznej marihuany.

Zdaniem ekspertów, którzy śledzą przemysł cannabis w innych stanach, Massachusetts prawdopodobnie stanie w obliczu braku marihuany, gdy w lipcu rozpocznie się legalna sprzedaż. Będzie tak dlatego, że przemysł potrzebuje czasu, aby się rozwinąć i aby powstała wystarczająca liczba firm i obiektów, które pomagać będą sprostać zapotrzebowaniu.

„Wystarczy popatrzeć na to, co wydarzyło się zeszłego lata w Nevadzie, Kolorado, Waszyngtonie, czy w Oregonie, kiedy otworzono sprzedaż detaliczną,” mówi Peter Bernard, prezes Massachusetts Grower Advocacy Council. „W każdym z tych miast marihuana skończyła się w ciągu tygodnia – a w niektórych przypadkach nawet w ciągu kilku dni.”

Bernard dodał: „Mówimy także o otwarciu sprzedaży w lecie – w środku sezonu turystycznego.”

Obecnie Massachusetts posiada 22 zarejestrowane apteki sprzedające medyczną marihuanę oraz 46.300 zarejestrowanych pacjentów, którzy posiadają licencję na zakup rośliny. Dziewięć kolejnych przychodni jest na końcowym etapie procesu rejestracji, czeka na uzyskanie pozwolenia na sprzedaż. Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się ile sklepów finalnie będzie ubiegało się o licencje na sprzedaż rekreacyjnej marihuany, ponieważ proces licencjonowania nie rozpocznie się aż do kwietnia.

„Jeśli nie zostaną stworzone zasady i przepisy dotyczące wirtualnej separacji medycznej marihuany od rekreacyjnej w inteligentny sposób, naprawdę wydarzyć się może to, co zakładają pacjenci – w lipcu nie będą mieli dostępu do leku,” powiedział Latullipe, który zasiada w Cannabis Advisory Board.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.