Marihuana sprawia, że chodzisz inaczej

Zgodnie z nowymi badaniami, palenie marihuany może i naprawdę wpływa na sposób chodzenia. Badanie przeprowadzone na University of South Australia, opublikowane w Drug and Alcohol Dependence, wykazało subtelne różnice w tym jak chodzą osoby nie palące oraz te, które korzystają z cannabis.

Naukowcy stwierdzili, że osoby palące marihuanę są bardziej skłonne do wahania się na kolanach niż osoby niepalące. Wykazano również bardziej elastyczne łokcie u palaczy. Pomimo, że nie zauważono różnicy w szybkości oraz zachowywaniu równowagi, stwierdzono, że palacze marihuany nie poruszają tak bardzo ramionami co osoby niepalące.

Większość badań nad nielegalnymi narkotykami koncentruje się na długoterminowych zmianach oraz psychologicznym samopoczuciu. Nielegalne narkotyki wywierają swój wpływ poprzez zmianę poziomu neuroprzekaźników w „ośrodkach przyjemności” mózgu, ale te neurotransmitery są również bardzo ważne w odniesieniu do ruchu. Możliwe zatem, że narkotyki mogą wpływać na sposób w jaki się poruszamy. – Verity Pearson-Dennett.

W małym badaniu pilotażowym wzięły udział 44 osoby w wieku od 18 do 49 lat. Połowa była użytkownikami cannabis, a połowa nie. Przeprowadzono testy przesiewowe, a także kliniczne badania neurologiczne ruchu, jak raportuje Deccan Chronicle.

Obie grupy przeszły testy chodu i równowagi, które następnie analizowano za pomocą systemu przechwytywania ruchu.

Główną tezą było to, że stosowanie marihuany może powodować subtelne zmiany w sposobie poruszania się. Jednak wielu uczestników było umiarkowanymi lub lekkimi użytkownikami cannabis, więc stwierdzono, że zmiana może być mocniej zauważana u cięższych użytkowników.

Według badania, nie stwierdzono istotnych różnic między zdolnościami do zachowania równowagi oraz funkcjami neurologicznymi użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.