Marihuana wpływa na autyzm, ale nie tak jak myślisz

Nowe badania dotyczące sposobu w jaki marihuana wpływa na autyzm niewątpliwie podpaliły płomienie debaty nad medyczną marihuaną, w szczególności biorąc pod uwagę jej niezbadany wpływ na wykorzystanie przy schorzeniach dziecięcych.

marihuana-konopia-stosowanie-i-wykorzystywanie-zalet-marihuany

Badanie, w jaki sposób marihuana wpływa na autyzm nie jest pierwszym, które proponuje kannabinoidy jako pomoc nie tylko dla osób starszych z chorobami takimi jak nowotwory, jaskra, a nawet AIDS, ale dla młodszych ludzi, których od dziesięcioleci próbujemy „chronić” od domniemanie szkodliwych skutków trawki.

To, że marihuana wpływa na autyzm w możliwie terapeutyczny sposób przychyla się rodzicom dzieci z ADHD, którzy sugerowali łagodny środek uspokajający lub nawet negowali potrzebę leków pobudzających, takich jak leki powszechnie stosowane w leczeniu stanu. (Takich jak np. Ritalin, Adderall).

Badanie, opublikowane w jednym z czasopism bada, jak marihuana wpływa na autyzm u dzieci i jakie są możliwe zastosowania terapeutyczne leku w tym kontekście.

Naukowcy twierdzą jednak, że potrzeba o wiele więcej badań, zanim będziemy mogli rozważyć praktyczne zastosowanie terapii w takiej chorobie, szczególnie u dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.