Amerykańska Akademia Neurologii wzywa do badań na temat korzyści marihuany

efekty-uboczne-stosowania-marihuany-marihuana

Amerykańska Akademia Neurologii uważa, że marihuana może przynieść ulgę w przypadku wielu chorób i zachęca do przeprowadzenia dalszych badań.

W nowych wytycznych opublikowanych w tym tygodniu, największe stowarzyszenie neurologów na świecie stwierdziło, że marihuana może być skutecznym sposobem leczenia szeregu warunków związanych z mózgiem.

Jednak grupa dodaje, że konieczne są mocniejsze badania, zanim ktokolwiek może stwierdzić to na pewno.

„Kannabinoidy powinny być badane jak inne leki, w celu określenia ich skuteczności, a gdy będą istniały dowody, powinny być przepisywane jak inne leki.”

„Ponad dwadzieścia stanów i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały medyczne zastosowanie marihuany. Powinno to zachęcić naukowców do kontynuowania poszukiwań odpowiedzi na to, jakie korzyści płyną ze stosowania marihuany u pacjentów z chorobami neurologicznymi.”

Panel ekspertów przejrzał 34 wcześniejszych badań, zanim przyszła teza. Najmocniejszym dowodem stojącym za marihuaną znaleziono w leczeniu objawów stwardnienia rozsianego, w tym ból, skurcze mięśni i problemy z pęcherzem.
„Są receptory w mózgu, które reagują na marihuaną i rozmieszczone są w miejscach, w których można oczekiwać poprawy tych objawów,” powiedziała doktor Barbara Koppel, profesor neurologii w New York Medical College.

Pomimo braku danych wysokiej jakości, najnowsze badanie przeprowadzone przez WebMD wykazało, że ponad dwie trzecie amerykańskich lekarzy wierzy, że marihuana może pomóc w pewnych chorobach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.