Marihuana lekarstwem na ból stawów

marihuana-cannabis-medyczna-marihuana-cbd

Wielu pacjentów cierpiących na zapalenie stawów polega na marihuanie w zarządzaniu bólem jaki doświadczają. Nowe badanie wyjaśnia dlaczego.

Korzystając ze szczurzych modeli choroby zwyrodnieniowej stawów, naukowcy z Uniwersytetu w Nottingham odkryli, że syntetyczne kannabinoidy mogą złagodzić ból poprzez zakłócenie sygnałów na poziomie rdzenia kręgowego.

Badanie, opublikowane w zeszłym miesiącu, przyjrzało się konkretnym szlakom marihuany, zwanymi receptorami CB2, które jak mówią autorzy „dobrze opisują działanie przeciwzapalne” po aktywacji.

Stwierdzono, że kannabinoidy aktywujące te szlaki wykazują ogromne obietnice w leczeniu zapalenia kości i stawów, w szczególności we wczesnych stadiach choroby.

„Kliniczne i przed-kliniczne dane wspierają dalsze badania nad potencjalnymi agonistami receptora CB2 w leczeniu bólu związanego z zapaleniem kości i stawów (OA), w szczególności we wczesnych stadiach choroby.”

Co ciekawe, naukowcy obserwują znaczne zmiany w ekspresji kannabinoidów w ścieżkach próbek tkanek pobranych z obu – szczurów i ludzi ze zwyrodnieniowym uszkodzeniem stawów, sugerując że jednostka naturalnie ułatwia ten mechanizm uwalniania bólu.

„Przedstawiamy pierwszy dowód na ekspresję mRNA receptora CB2 w ludzkim rdzeniu kręgowym i wykazują ujemną korelację ze wspólnymi uszkodzeniami (chondropatia). Dodatnia korelacja pomiędzy stopniem chondropati i bólem zostało wcześniej zgłoszone, wspierając kliniczną użyteczność tego podejścia.”

Pomimo braku ludzkich badań, pacjenci z zapaleniem stawów od dawna raportują, iż marihuana jest pomocna.

Według doktor Jason J. McDougall, profesora farmakologii i anestezjologii w Dalhousie University, który nie brał udziału w badaniu, pacjenci cierpiący z powodu stawów stanowią największą grupę Kanadyjczyków stosujących marihuanę dla konkretnego stanu chorobowego.

Badanie otrzymało dofinansowanie z Arthritis Research U.K. i the National Institutes of Health (NIH).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.