Dlaczego Media Zakazują Marihuany?

Dlaczego media społecznościowe nadal zakazują marihuany?

Choć może wydawać się kuszące, aby ogłaszać promocje w twoim sklepie online, nie rób tego. Możesz otrzymać czerwoną flagę lub nawet sprawić, że twoje konto zostanie zbanowane.

Każdy, kto zajmuje się marketingiem lub mediami społecznościowymi w świecie cannabis, dobrze wie, jak trudne to jest.

Ze względu na ciągle zmieniające się przepisy i „Wytyczne dla społeczności” firmy konopne zmagają się z wieloma problemami. Reklama online jest jak chodzenie po skorupkach jajek, po prostu nigdy nie wiadomo, kiedy dostaniesz shadowbana (kiedy TikTok, Instagram lub Facebook nagle ukrywa Twoje posty lub ogranicza je przed obserwatorami, na których zdobycie tak ciężko pracowałeś).

Gdy twoja marka otrzyma shadowbana, prowadzi to do znacznie ograniczonej interakcji i zasięgów. Co najgorsze, firmy nie są ostrzegane ani nie otrzymują żadnych formalnych powiadomień po otrzymaniu takiego bana. W niektórych przypadkach posty mogą nawet zostać usunięte, jeśli giganci mediów społecznościowych nagle zdecydują, że są one sprzeczne z wytycznymi społeczności.

A co najgorsze, twoje konto może zostać usunięte na zawsze, jeśli wydarzy się to zbyt wiele razy. Miesiące, a nawet lata ciężkiej pracy online mogą zostać wymazane bez Twojej wiedzy.

Ale wszystkie te zagrożenia nie powstrzymały firm konopnych przed korzystaniem z tych platform w celu znalezienia nowych klientów, więc nawet jeśli Facebook i inni giganci mediów społecznościowych nie zezwalają na reklamy produktów z konopi indyjskich, istnieją pewne sposoby, aby obejść te zakazy.

Oto, co musisz wiedzieć o 3 dużych platformach społecznościowych:

• Facebook: Istnieje rozróżnienie między treściami zabronionymi i ograniczonymi, ale w przypadku firm zajmujących się konopiami indyjskimi Facebook surowo zabrania promowania jakichkolwiek narkotyków lub powiązanych produktów, nawet jeśli jest to narkotyk legalny lub rekreacyjny. Z tego powodu w reklamach nie można umieszczać tekstu ani obrazów. Ograniczenia federalne oznaczają również, że firmy zajmujące się konopiami indyjskimi nie mogą wyświetlać reklam, w tym w miejscach, w których marihuana jest legalna. Jeśli nie zastosujesz się do wskazówek reklamowych na Facebooku, Twoje reklamy nie tylko zostaną usunięte, ale możesz też narazić się na ryzyko usunięcia konta.

• Twitter: Twitter twierdzi, że „nielegalne narkotyki, narkotyki rekreacyjne i ziołowe, akcesoria związane z zażywaniem narkotyków, punkty sprzedaży narkotyków i przedstawianie zażywania twardych narkotyków” są zabronione, według ich zasad.

• Instagram: Odkąd Facebook nabył Instagram w 2012 r., stosują ten sam rodzaj restrykcyjnych zasad reklamowych, które mówią, w wielu słowach, że na platformie nie można reklamować firm konopnych.

Więc co można zrobić, aby nie groziło ci skasowanie konta?

Ponieważ firmy zajmujące się konopiami indyjskimi nie mogą reklamować się w mediach społecznościowych, muszą uciekać się do docierania do odbiorców w sposób organiczny – poprzez tworzenie niesamowitych treści. Ma to jednak swoje zastrzeżenie: platformy mediów społecznościowych ograniczają organiczny zasięg postów o konopiach, ALE to nie znaczy, że nie możesz dotrzeć do dużej liczby odbiorców; po prostu musisz być sprytny w swojej strategii i zawsze być na bieżąco ze zmieniającymi się ograniczeniami.

Oto, co możesz zrobić:

Publikuj treści edukacyjne na temat marihuany: ten rodzaj treści prawie na pewno będzie hitem, ponieważ zapewnia wartość Twoim obserwatorom, edukując ich na tematy, na których im zależy. Na przykład marki konopi mogą edukować swoich klientów, dzieląc się informacjami i pomocnymi artykułami na temat zastosowań leczniczych rośliny lub sposobu korzystania z ich produktu.

Jeśli Twoja marka dopiero zaczyna działać w Internecie, może minąć trochę czasu, abyś zauważył, które tematy pasują do Twoich obserwatorów. Po pewnym czasie możesz określić, które tematy będą dobrze odbierane przez odbiorców. Pamiętaj tylko, aby nie publikować promocji sprzedaży z treściami edukacyjnymi, ponieważ może to spowodować usunięcie Twojego posta lub otrzymanie czerwonej flagi; korzystaj z innych kanałów promocji sprzedaży.

Zdywersyfikuj swoje kanały: Nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka, dotyczy to również marketingu konopi. Odniesiesz większy sukces, jeśli będziesz pracować z większą liczbą platform, o ile będziesz strategicznie traktować swoje platformy, aby upewnić się, że wszystkie posty są dobrze dopasowane do misji Twojej marki. Dodatkowo przestudiuj profil psychograficzny i demograficzny grupy docelowej, aby określić, z jakich platform powinieneś korzystać. Na przykład wiadomości branżowe i informacje firmowe dotyczące Twojej marki najlepiej udostępniać na LinkedIn, podczas gdy posty edukacyjne można udostępniać na Facebooku.

Jeśli nie masz pewności, które platformy zapewnią Ci najlepsze zaangażowanie i wyniki, przetestuj to.

Filmy: Wideo to jeden z najbardziej angażujących rodzajów treści w mediach społecznościowych, tylko upewnij się, że używasz napisów dla osób, które oglądają filmy z wyłączonym dźwiękiem.

Ambasadorzy marki/Influencerzy: Współpraca z ambasadorami marki lub influencerami to popularny i skuteczny sposób na dotarcie do nowych odbiorców. To świetny sposób na organiczne zwiększenie zasięgu do większej liczby wpływowych osób.

Podsumowanie

Postępuj zgodnie z najlepszymi praktykami, a w końcu zrozumiesz, co powinieneś, a czego nie powinieneś robić w mediach społecznościowych, aby rozwijać swoją firmę. Zasady dotyczące mediów społecznościowych mogą zmieniać się co chwilę, więc wymaga to zdolności adaptacyjnych od części firm, które chcą odnieść sukces na swojej platformie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.