Marihuana poprawia ustabilizować sen u osób cierpiących na ADHD

adhd-leczenie-adhd-marihuana

Dorośli z ADHD mogą wykorzystać marihuanę w radzeniu sobie z problemami związanymi ze snem i koncentracją, jak mówią ostatnie badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Kalifornii.

Stosowanie marihuany jest wyższe wśród osób cierpiących na ADHD. Choć dokładny powód jest wciąż dyskutowany, badacze uważają, że niektórzy pacjenci mogą stosować marihuanę, aby upora się z pewnymi objawami choroby.

Najnowsze badania, prowadzone przez doktor Jean Gehricke z University of California’s School of Medicine, wspierają to przekonanie, uznając, że użytkownicy często korzystający z marihuany wydają się cierpieć na bardziej nasilone objawy ADHD.

Wyniki sugerują również różnicę między mężczyznami i kobietami, którzy stosują marihuanę.

„Mężczyźni i kobiety mogą stosować marihuanę z różnych powodów, które obejmują próby samoleczenia objawów ADHD i odpowiednio gorszą jakość snu.”

W badaniu wzięło udział 56 mężczyzn i 20 kobiet z ADHD. Choć różnica pomiędzy płciami nie była oczekiwana, autorzy zauważają, że wcześniejsze badania pokazują również wzór samoleczenia wśród osób cierpiących na ADHD, którzy stosują marihuanę.

Najnowsze odkrycia grupy naukowców z University at Albany sugerują również, że marihuana może pomóc w przypadku objawów nadpobudliwości i impulsywności.

Ale naukowcy muszą przeprowadzić badania kliniczne dotyczące marihuany i ADHD, aby dowiedzieć się na pewno, czy marihuana jest pomocna, jeśli tak – jaka dawka jest konieczna, aby osiągnąć wymierne korzyści.

Doktor Gehricke i jego współpracownicy doszli do wniosku, że potrzebne jest „większe zrozumienie tematu i dalsze badania” na temat roli marihuany w chorobie takiej jak ADHD.

Badanie otrzymało dofinansowanie z National Institute on Drug Abuse (NIDA) i California Tobacco-Related Disease Research Program.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.