Kannabinoidy obiecującym leczeniem w przypadku bólu i zapalenia pęcherza

leczene-pecherza-za-pomoca-marihuany-medyczna-marihuana

Przewlekłe choroby pęcherza mogą być leczone farmaceutykami, które działają na tych samych ścieżkach co marihuana.

Naukowcy byli w stanie zmniejszyć wiele objawów związanych z zapaleniem pęcherza moczowego poprzez traktowanie myszy lekiem, który celuje w receptory dróg moczowych CB2. CB2 wraz z receptorami CB1, to dwa główne szlaki aktywowane przez substancje chemiczne marihuany, zwane kannabinoidami.

Zespół kierowany przez Dale Björling, DVM, z University of Wisconsin-Madison, stwierdził, że uderzanie w receptor CB2 może doprowadzić do nowych metod leczenia bolesnych chorób pęcherza.

„Nasze dane wskazują, że receptory CB2 to potencjalny cel terapeutyczny do leczenia bolesnych schorzeń zapalnych pęcherza.”

Korzystając z mysich modeli zapalenia pęcherza moczowego (zapalenie pęcherza moczowego), zespół przeprowadził szereg eksperymentów, w tym bólu, pomiarów moczowych i pobierania próbek tkanek. Po leczeniu, myszy wykazywały zmniejszenie objawów zapalnych bólu i częstości oddawania moczu.

„Wykazano, że leczenie za pomocą selektywnego agonisty receptora CB2 zmniejszyło nasilenie ustalonego zapalenia pęcherze i odwróciło zwiększoną częstość oddawania moczu, określonej mechanicznie przeczulicy bólowej związanej z zapaleniem pęcherza moczowego.”

Chociaż potrzebne są dalsze badania, wyniki są bardzo obiecujące. Według autorów, „brak leczenia lub kombinacja sposobów leczenia okazała się konsekwentnie skuteczna w łagodzeniu objawów”.

Choć ostatnie badania nie zbadały aktywności CB1, wcześniejsze badania z Belgii sugerują, że receptory CB1 są również zaangażowane w kontrolę oddawania moczu.

Badanie zostało opublikowane przed drukiem i otrzymało dofinansowanie z National Institutes of Health (NIH).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.