Wiele środowiskowych korzyści wypływających z konopi

Konopie posiadają szeroką gamę zastosowań przyjaznych dla środowiska

Konopia oferuje sposób na życie w harmonii z otoczeniem i ekosystemami na którym możemy polegać. Konopia to najstarsza i najbardziej wszechstronna uprawa na świecie. W rzeczywistości istnieje ponad 25.000 zastosowań dla niej.

nie-panikuj-marihuana-jest-organiczna

Konopia ma potencjał, aby zastąpić wszystkie najważniejsze nieodnawialne surowce. Włókno konopne jest silniejsze i bardziej wszechstronne niż jakakolwiek inna roślina, która je dostarcza, a w tym bawełna i drewno. Konopia może również potencjalnie zastąpić produkty ropopochodne oraz tworzywa sztuczne.

Wycinanie lasów występuje na poziomie około 3% rocznie, a konopia jest znacznie lepszym zasobem, ponieważ jej dojście do gotowości zbioru nastaje w ciągu 100 dni. Papier konopny jest znacznie silniejszy i trwalszy niż papier wykonany z drzew.

Konopie są używane do tworzenia banknotów głównych światowych walut, ponieważ są tak silne i odporne na działanie wody. Jest to również trwały zamiennik betonu.

Konopie mogą rosnąć w dowolnym miejscu i nie wymagają pestycydów, herbicydów i fungicydów. Dowody sugerują, że może to podnieść metale ciężkie z zanieczyszczonej gleby.

Paliwo z biomasy konopnej wytwarza się bez siarki i może być ono skutecznie stosowane jako stosunkowo czyste źródło energii ze względu na 95% stosunek oleju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.