Kanadyjczycy nie będą w stanie pozwolić sobie już więcej na medyczną marihuanę

stosowanie-medycznej-marihuany-przez-ludzi-zastrzyk-uprawa-nasiona

Nowy system produkcji komercyjnej sprawi, iż medyczna marihuana będzie zbyt droga dla wielu Kanadyjczyków, którzy mają pozwolenie na korzystanie z niej.

Za kilka miesięcy, producenci handlowi będą jedynym źródłem legalnej marihuany w Kanadzie. Oczekuje się, że te operacje na dużą skalę, produkować będą marihuanę w średniej cenie 7.50 $ (1 $ to około 4 zł) za gram.

Ale dla większości pacjentów uprawnionych do korzystania z medycznej marihuany, kwota ta nie wchodzi w rachubę.

Joanne Crowther jest jednym z ponad 20.000 Kanadyjczyków, którzy posiadają licencję do uprawiania marihuany w domu.

Joanne zużywa obecnie 15 gramów marihuany dziennie, aby utworzyć skoncentrowany olej, który pozwala leczyć jej chłoniaka. Ale w ciągu kilku miesięcy jej pozwolenie na produkcję wygaśnie i będzie ona musiała płacić ponad 3.000 $ miesięcznie, aby uzyskać swoje lekarstwo.

„Walczę o swoje życie. Chcę żyć, a rząd chce mnie zabić,” mówi Joanne.

Wielu z Kanadyjczyków jest w podobnej sytuacji, jak mówi John Conroy, prawnik, który pomaga pacjentom przekonać Health Canada do zmiany postanowienia.

Conroy mówi, że 60-70% pacjentów jest na emeryturze, co sprawia, że uprawianie w domu jest jedyną opcją.
Ale nowe przepisy mogą przekształcić ich w przestępców, jak mówi, a tym samym narusza ich konstytucyjne prawo do wolności i bezpieczeństwa zdrowotnego.

Niektórzy producenci handlowi twierdzą, że dadzą obniżki cen dla pacjentów o niskich dochodach, ale żaden z nich nie zaproponował pokrycia kosztów w całości.

A ponieważ marihuana nie jest oficjalnie zatwierdzonym lekiem, większość ubezpieczycieli prywatnych oraz publicznych nie uwzględnia tej opcji.

Wielu mieszkańców Kanady, tak jak Crowther, której nowotwór po rozpoczęciu terapii marihuaną przeszedł w stan reemisji, mówi, że będzie w dalszym ciągu uprawiać medyczną marihuanę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.