National Academy of Sciences znalazło przekonujące dowody na to, że cannabis to medycyna

12 stycznia National Academy of Sciences opublikowało przełomowy raport, „Skutki zdrowotne cannabis i kannabinoidów. Obecne dowody oraz zalecenia w zakresie badań.”
Raport stwierdza, że istnieją jednoznaczne dowody, że marihuana może być stosowana jako lek. Nie znaleziono dowodów klinicznych dla wszystkich warunków przy których stosuje się leczenie marihuaną, ale uznano jej skuteczność w leczeniu wielu schorzeń, takich jak między innymi ból chroniczny, wywołane chemioterapią nudności i wymioty, stwardnienie rozsiane, objawy spastyczności.

„Niniejszy raport jest windykacją dla wielu badaczy, pacjentów i świadczeniodawców, którzy już dawno zrozumieli korzyści płynące ze stosowania marihuany,” powiedział Michael Collins, zastępca dyrektora National Affairs at the Drug Policy Alliance. „Dowody na to, że istnieją korzyści związane z marihuany powinny wzmocnić argumenty za reformą federalną. Raport podkreśla również, że DEA i inni przeciwnicy reformy są w błędzie, gdy twierdzą inaczej.”

Raport zajmuje sceptyczne stanowisko w stosunku korzyści marihuany w leczeniu niektórych schorzeń takich jak rak. Niemniej, raport jest „kompleksowym przeglądem aktualnych danych dotyczących skutków zdrowotnych palenia konopi oraz stosowania produktów opierających się na konopi.” Raport jest silnym argumentem przeciwko tym, którzy zaprzeczają, że może być ona stosowana jako lek.

Obecnie 28 stanów w USA posiada prawo medycznej marihuany, oraz 16 dodatkowych stanów posiada prawo do CBD (niepsychoaktywnego składnika medycznej marihuany). Latem ubiegłego roku, DEA ogłosiło, że nie będzie zmieniać klasyfikacji marihuany. Raport NAS zauważa, że „istnieją specjalne bariery regulacyjne, w tym klasyfikacja marihuany jako substancja grupy 1, które utrudniają postęp w badaniach związanych z marihuaną i kannabinoidami.”

Oczekuje się, że niepewność co do marihuany i tego, w jaki sposób Trump i jego administracja rozwiążą problem rozwieje się podczas Kongresu. Zwolennicy przewidują ponowne wprowadzenie ustawy która pozwoli stanom na ustalanie własnej polityki dotyczącej marihuany bez ingerencji federalnej oraz usunięcie wielu barier badawczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.