Health Canada: Legalna domowa uprawa mogłaby zaszkodzić nowemu przemysłowi marihuany

konopia-to-material-przyszlosci-budowle-budowanie-z-konopi

Podczas rozprawy sądowej we wtorek, prawnicy Health Canada stwierdzili, że zakaz prywatnej uprawy jest potrzebny do podtrzymania nowej branży medycznej marihuany.

Przypadek udziału konstytucyjnych praw pacjentów rozważany był we wtorek w sądzie federalnym. Powodowie reprezentowani byli przez prawnika John Conroy.

MMPR usuwa prawo pacjentów do wytwarzania własnej marihuany – prawo, które zostało wydane w ramach poprzedniego programu MMAR.

Conroy twierdził, że wielu pacjentów nie będzie w stanie pozwolić sobie na medyczną marihuanę w ramach nowego programy, który narusza ust. 7 prawa, czyniąc ich zmuszonym do „wybierania pomiędzy ich wolnością i zdrowiem.”

Jednakże, prawnik reprezentujący Health Canada odpowiedział na to, że nie istnieje konstytucyjne prawo do tanich leków. Adwokat stwierdził również, że zwolnienie pacjentów z zakazu produkcji własnych leków zaszkodziłoby nowym licencjonowanym producentom, ponieważ wymagają oni ustalenia bazy pacjentów.

Ostatecznie, sędzia powiedział, że decyzja zostanie ogłoszona w piątek.

Prawie 40.000 Kanadyjczyków jest upoważnionych do stosowania marihuany, z których połowa wykazuje roczny dochód niższy niż 30.000 dolarów.

Obecnie, medyczna marihuana jest sprzedawana w cenie wahającej się od 5 do 12 dolarów za jeden gram. Ilość przepisywana na jednego pacjenta wynosi około 10 gramów dziennie.

Niektóre firmy zaoferowały zniżki dla pacjentów o niskich dochodach. Na przykład Mettrum zadeklarowało w poniedziałek, że ustanowią 30% zniżki na pierwsze 30 gramów zakupionych w każdym miesiącu, dla pacjentów z rocznym dochodem poniżej 30.000 dolarów.

Jak do tej pory, Health Canada zatwierdziło łącznie 12 Licencjonowanych Producentów. Ale Mettrum oferuje tylko 3 produkty w sprzedaży, co spowodowało pewne zaniepokojenie możliwym brakiem dostaw.

W ubiegłym tygodniu, Health Canada wykazało zmianę zasad MMPR wymagającą od pacjentów starego programu na wyrażenie w formie pisemnej deklaracji, że zniszczą każdą otrzymaną marihuanę z patronatu MMAR.

Health Canada ostrzegło również, że zostaną powiadomione organy ścigania, jeśli nie otrzymają deklaracji od wszystkich osób do 30 dnia kolejnego miesiąca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.