Zioła, Które Można Łączyć z Marihuaną

Zioła i produkty botaniczne od wieków są częścią naszych rytuałów duchowych i zdrowotnych. Nasi przodkowie wykorzystywali moc roślin we wszystkich ich formach, od jedzenia po palenie, jako formę lekarstwa, a także do celów obrzędowych.

W ten sam sposób mieszanki do palenia, które łączą konopie z naturalnymi ziołami, są dobrym sposobem na wzmocnienie smaku i aromatu, zmniejszenie ostrości dymu i zwiększenie ogólnego profilu działania mieszanki. Dodanie niektórych ziół leczniczych lub kwiatów do konopi przenosi to doświadczenie na zupełnie nowy poziom.

Chociaż przez setki lat na pięciu kontynentach nagromadziły się anegdotyczne doświadczenia związane ze stosowaniem wielu z tych roślin, większość z tych gatunków roślin nie była przedmiotem badań, zwłaszcza jeśli chodzi o ich palenie. I chociaż ten artykuł rzuca trochę światła na to, jak te zioła mogą wpływać na nasze ciała i nasze sesje palenia, najlepiej jest przeprowadzić własne badania przed rozpoczęciem nowych ziołowych przygód.

Rosnąca popularność mieszanek ziołowych i konopi

Tytoń jest najpopularniejszą substancją uzupełniającą stosowaną przez palaczy konopi na całym świecie, ze względu na łatwość palenia, zapewniany smak i towarzyszący mu nikotynowy haj. Co ciekawe, tytoń może wzmocnić działanie zioła. Jednak mając więcej wolnego czasu i większy dostęp do informacji w Internecie, niektórzy palacze konopi zaczynają eksperymentować z alternatywami dla tytoniu, albo po prostu dlatego, że chcą zaoszczędzić pieniądze, albo zbadać znacznie szersze korzyści zdrowotne.

W ostatnich latach ten rodzaj mieszanek ziołowych staje się coraz bardziej popularny wśród palaczy, a kilka firm oferuje wstępnie zwinięte jointy wzbogacone mnóstwem ciekawych i smacznych ziół i przypraw. Od dziesięcioleci papierosy ziołowe sprzedawane są na rynkach w Chinach, Korei Południowej czy Tajlandii.

Teraz pojawiają się również w mediach społecznościowych, gdzie te nowe trendy wygodnie mieszczą się w kącie społeczności wellness „New Age”. Często ubrane w żywe opakowania, wyglądają jak papierosy lub jointy, ale podobno nie zawierają nikotyny ani marihuany. Zazwyczaj są one mieszane z różnych źródeł roślinnych, w tym z płatków róż, bylicy, lawendy, dziewanny, damiany, jarmułki lub liści maliny.

Powody mieszania innych ziół z konopiami

Istnieje kilka powodów, dla których ktoś może zdecydować się na zmieszanie konkretnego zioła z konopiami:

Pierwszym z nich jest poprawienie smaku mieszanki. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym celu aromatyczne zioła, takie jak rozmaryn, lawenda czy damiana.
Drugim powodem jest zapewnienie dodatkowych korzyści mieszance. Na przykład, jeśli przygotowujesz wieczorny dym, możesz dodać uspokajające zioła, takie jak rumianek lub lawenda, które sprzyjają odprężeniu. Inne mogą wzmacniać stymulujące i orzeźwiające doznania, wzmacniając odczucia halucynogenne.
Trzecim powodem jest łagodzenie niepożądanych skutków ubocznych marihuany. Typowym przykładem jest zmniejszenie ostrości dymu za pomocą ziół, takich jak dziewanna.
Niektórzy użytkownicy używają również różnych ziół do dodawania do stawów, aby zużywać mniej marihuany i skuteczniej chronić zapasy marihuany.
Wreszcie, niektórzy użytkownicy mogą również używać ziół o właściwościach enteogennych, aby pogłębić swoją medytację i wzmocnić doświadczenia, na przykład świadomego śnienia.
Należy jednak podkreślić, że wciąż nie ma wystarczających dowodów naukowych, aby wykazać korzyści płynące z palenia ziół. W rzeczywistości palenie czegokolwiek bez wątpienia powoduje fizyczne skutki dla organizmu: wdychanie dymu ze spalania wszelkiego rodzaju, czy to z papierosów, czy z ogniska, jest wyraźnie szkodliwe dla organizmu.

Ale pomijając tę ​​przeszkodę, dużym problemem jest określenie, które zioła lub mieszanki warto spożywać. Sporo roślin można bezpiecznie używać jako towarzyszy konopi. Aby ułatwić podjęcie decyzji, przygotowaliśmy krótką listę dziesięciu legalnych i bezpiecznych w użyciu ziół, które z pewnością przeniosą doświadczenie z konopiami w zupełnie nowy wymiar doznań.

Lawenda

Lawenda jest przyjemnym ziołem do palenia, dzięki orzeźwiającemu, lekkiemu i aromatycznemu smakowi. Jej wspaniałe aromaty są częściowo spowodowane terpenowym linaloolem, który znajduje się również w wielu odmianach konopi, który jest znany ze swoich właściwości redukujących niepokój, co czyni go dobrym ziołem do dodania do mieszanek zaprojektowanych w celu ułatwienia głębszego relaksu lub zmieszania z bogatą w linalol indicą szczepy, aby zmaksymalizować kopnięcie lawendy. Kwiaty są delikatne i na tyle malutkie, że nie trzeba ich rozgniatać, więc idealnie nadaje się do palenia; i są bardziej subtelne niż można by się spodziewać po ziołach o tak silnym aromacie, więc daje dodatkową korzyść w postaci wygładzenia ostrości dymu i uczynienia go znacznie mniej żrącym gardło i płuca.

Płatki róż

Dodanie suszonych płatków róż do mieszanki to doskonały sposób na podkreślenie smaku i zapachu. Suszone róże od dawna są używane jako afrodyzjak, dzięki czemu mogą oferować łagodne korzyści euforyczne, będąc doskonałymi do tworzenia uczucia szczęścia, jednocześnie oferując użytkownikom słodkie i aromatyczne doznania palenia o łagodnym smaku. Płatki róż palą się powoli, więc bardzo dobrze łączą się z konopiami, zapewniając gładkie, równomierne spalanie, które nie gaśnie zbyt łatwo.ich profil smakowy będzie dobrze komponował się z każdym szczepem, który ma nuty kwiatowe lub cytrynowe, dzięki czemu mogą być interesującym dodatkiem do Twojej ulubionej odmiany Diesel.

Chmiel

Oprócz intensywnego smaku do warzenia piwa, chmiel był od wieków wykorzystywany do celów holistycznych. A ponieważ chmiel jest członkiem rodziny Cannabaceae, tej samej rodziny co konopie, łatwo je palić. W rzeczywistości, kiedy patrzysz na pąki chmielu, wyglądają jak pąki marihuany. Co więcej, ma profil terpenowy bardzo podobny do wielu odmian konopi, a jej kwiaty są bardzo bogate w mircen, co daje efekt relaksujący i odrętwiający. Dlatego dodanie suchego chmielu do jointa wywołuje dodatkowy efekt relaksujący, który wzmacnia fizyczny haj konopi. Aby porównać smak, wyobraź sobie, że masz całkowitą kontrolę nad beknięciem, które wydalasz po wypiciu butelki piwa. Podczas wydechu wydychasz czysty chmielowy smak z nutami jagód jałowca i sosny. Jest gęsty, cytrusowy i pełny. I z pewnością jest to smak, który sprawia, że ​​chcesz więcej.

Artemisa lub Bylica

Bylica to ostry, aromatyczny kwiat z własnymi efektami psychotropowymi (tylko w przypadku palenia). Wiele starożytnych kultur wykorzystywało te efekty psychoaktywne do wywoływania świadomych snów i stanu podobnego do transu. Uważa się, że w małych dawkach poprawia myślenie i kreatywność. Jako suszone zioło, jego lepka, przypominająca bawełnę konsystencja ułatwia rolowanie, ponieważ pozwala marihuanie sklejać się, ułatwiając rolowanie. Jego pikantny, orzechowy smak wzmacnia smak marihuany, a także może wygładzić doznanie dymu, aby było mniej drażniące dla gardła. Ze względu na zdolność wpływania na sny jest szczególnie dobrym wyborem na relaksującą mieszankę przed snem. Smak szałwii doskonale łączy się ze szczepami bogatymi w linalol, terpen w lawendzie. Wypróbuj G13 Haze, aby uzyskać słodką odmianę, która ukołysze Cię do snu na noc.

Liść maliny

Używany jako herbata lecznicza od setek lat, liść maliny jest popularnym ziołem bazowym w wielu mieszankach do palenia, ponieważ jest królową neutralności: ma bardzo zrównoważony smak i zapach i nie przytłacza zapachu konopi, dzięki czemu jest idealny do parowanie, gdy chcesz wydobyć smak i aromat swoich pąków. Ponieważ jest to zioło wolno palące się, jest również idealnym dodatkiem do wspólnego jointa. Liść maliny będzie dobrze komponował się z każdą odmianą, więc wypróbuj go ze swoimi ulubionymi. Ale może być szczególnie przydatny w połączeniu z tymi wyjątkowo silnymi odmianami o wysokiej zawartości THC, które mogą wymagać odrobiny uziemienia, aby powstrzymać Cię przed oderwaniem się w kosmos.

Damiana

To zioło jest najbardziej znane ze swoich właściwości afrodyzjakalnych. W rzeczywistości było to ulubione zioło przedkolonialnych cywilizacji Meksyku, które zwiększało libido i płodność. Suszona damiana jest również znana z tego, że poprawia nastrój i sprzyja odprężeniu, tworząc łagodne uczucie euforii oraz wzmacniając kreatywność i wyobraźnię, więc w połączeniu z konopiami tworzy dymny koktajl, którego zadaniem jest uwolnienie napięcia. Jej małe, zielone liście łatwo się łamią, a łodygi nie są usuwane prawie wcale. Łatwo się podkręca i spala bardzo wolno i czysto. Jego orzechowe i miętowe smaki są również dobrze dopasowane do jasnych, ale ziemistych odmian, takich jak te bogate w pinen, sosnowy terpen, taki jak klasyczna Super Silver Haze.

Dziewanna

Dziewanna posiada właściwości, które mogą zminimalizować część kaszlu zwykle związanego z paleniem i zmniejszyć suchość. Jeśli uważasz, że palenie marihuany jest zbyt ostre dla gardła, dziewanna jest doskonałym dodatkiem. W rzeczywistości od wieków palono ją ze względu na relaksujące właściwości oddechowe. Mówi się również, że ma działanie uspokajające i moczopędne. Dziewanna ma zapach podobny do czarnej herbaty, a podczas palenia wydziela zapach przypominający ognisko. Jego smaki są bardzo lekkie z nutami drzewnymi i cedrowym. Jest to łagodne zioło i chociaż ma dobry smak, oferuje bardzo zrównoważony dym i równomiernie się pali. Działa dobrze z odmianami Sativy, aby przyciągnąć uwagę podczas nauki lub z indicami, aby odpocząć po długim dniu.

Passionflower

Passionflower zawiera grupę związków znanych jako alkaloidy harmala, które pomagają zrównoważyć emocje, a nawet mogą wzmocnić niektóre z euforycznych efektów marihuany. Był również powszechnie używany jako afrodyzjak (stąd nazwa). Ten całkowicie naturalny kwiat uspokaja nerwy i działa podobnie do środka uspokajającego, dzięki czemu jest pięknym uzupełnieniem konopi, aby zrównoważyć silne odmiany o wysokiej zawartości THC, które niektórzy użytkownicy mogą uznać za zbyt silne. Ponadto passiflora ma ciepły, goździkowy smak, który bardzo dobrze łączy się z pikantnymi szczepami zdominowanymi przez ostry kariofilen terpenowy, takimi jak klasyczna roślina haszyszowa.

Jarmułka

Jarmułka to kolejne starożytne zioło od dawna stosowane w leczniczych herbatach i nalewkach, ma przyjemny cynamonowy aromat i łagodny jagodowy smak, któremu może towarzyszyć uczucie delikatnego relaksu, idealne do leczenia różnych dolegliwości, takich jak stany zapalne, niepokój i bezsenność. Zioło może mieć sporo łodyg, w zależności od tego, skąd je pozyskujesz, więc przygotuj się na przycięcie go przed zmieszaniem z marihuaną, aby uzyskać najlepsze wrażenia z jazdy.

Spróbuj połączyć go z energetyczną sativą, aby zredukować stany zapalne i pobudzić Cię do ruchu, lub z czymś bardziej indica, aby się zrelaksować, odpuścić i zasnąć w nocy. Chociaż dobry szczep bogaty w mircen z pewnością będzie dobrze pasował również do jarmułki.

Ogon lwa (lub dziki dagga)

Jasnopomarańczowe płatki dzikiego dagga od wieków mają zastosowania duchowe i lecznicze. Wykorzystały ją starożytne kultury afrykańskie i chińskie, a na jej korzyść przemawia fakt, że nie ma ona takiego samego karnego statusu jak „Cannabis sativa”. Jednak palenie może skutkować przyjemnym, lekko zawrotnym i uspokajającym hajem.

Rozpuszczalnym w wodzie alkaloidem odpowiedzialnym za jego podobieństwo do THC jest leonuryna, która powoduje silne działanie uspokajające, któremu towarzyszą nuty euforii i wyostrzenie zmysłów. Wild dagga ma pewne podobieństwa z konopiami indyjskimi, dzięki czemu jest idealnym partnerem do mieszania stawów. Jest jednak łagodniejszy w działaniu niż konopie indyjskie. I podobnie jak konopie, kwiaty są palone, w szczególności płatki pomarańczy, ale także liście.

Kilka ostatnich wskazówek dotyczących mieszania ziół z konopiami

Kreatywność pozwala odkrywać różne zioła zgodnie z efektami, których szukasz. Niektóre rośliny są jeszcze bardziej synergiczne po zmieszaniu. Na przykład, jeśli masz możliwość połączenia passiflory, damiany i konopi, mieszanka może zapewnić naprawdę uspokajające i relaksujące doznania.

Mieszając zioła z konopiami, najlepiej poeksperymentować z proporcjami od mniej do więcej, zaczynając od proporcji 2:1 lub 3:1, aby wprowadzić je delikatnie i określić, czy efekty i smak są przyjemne.

Można też bawić się umieszczaniem ziół, na przykład dodając odrobinę mieszanki ziołowej do podstawy pieczeni, pozostawiając na koniec ziołowe smaki, jak deser.

Jakość przede wszystkim. Używaj wyłącznie ekologicznych ziół o jakości spożywczej pochodzących od etycznych i przejrzystych marek. Albo jeszcze lepiej, wyhoduj je sam!
Na koniec należy pamiętać, że niektóre związki ziołowe mogą wchodzić w interakcje z lekami i innymi chorobami podstawowymi lub powodować reakcje alergiczne, więc przed zapaleniem papierosa ziołowego skonsultuj się ze specjalistą, jeśli masz jakiekolwiek przeciwwskazania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.