Anty-narkotykowa grupa przyznaje, że to jest właśnie czas legalizacji marihuany

joint-marihuana-medyczna-marihuana-nasiona-nasiona-marihuana-uprawa-joint-krec-lolka

Czołowa amerykańska grupa anty-narkotykowa nie działa już na rzecz zablokowania legalizacji marihuany, ale obrała subtelniejszy cel.

Grupa założona w 1985 roku, partner Drugfree.org (dawniej Drug-Free America) spędziła swoje początkowe lata na sponsorowaniu anty-narkotykowych reklam w telewizji.

Ale teraz – z legalną marihuaną w Kolorado i Waszyngtonie, grupa mówi, że nadszedł czas, aby zmienić cel.

„Reklama służby publicznej, mówi: Nawiasem mówiąc, wyborcy z Kolorado, nie wiecie, co robicie. Legalizacja dzieje się w Ameryce,” powiedział CEO Steve Pasierb.

Zamiast próbować przekonać wyborców, że byli w błędzie, grupa ma nadzieję wzmocnić swoją wiadomość, że marihuana nie powinna trafić w ręce dzieci.

Konkretnie, Pasierb obawia się, że reklamodawcy trafią w końcu do nieletnich – pomimo prawa obu stanów, które to uniemożliwia.
Badanie przeprowadzone latem ubiegłego roku przez partnerstwo sugeruje, że choć około połowa Amerykanów wspiera rekreacyjną marihuanę, wyborcy niemal jednogłośnie sprzeciwiają się jej reklamom.

„Oczekują, że to przyjdzie bez marketingu, wszelkiego rodzaju ograniczeń i bez narażania dzieci, podczas gdy rzeczywistość jest całkiem inna,” mówi Pasierb. „Legalizacja oznacza, że te [reklamy] są obecnie prawnie chronione przez prawo handlowe.”

Jak do tej pory, niektóre z przepowiedni Pasierb spełniły się niedługo po wypowiedzeniu ich.

W ostatnim miesiącu, dwa magazyny przyjazne marihuanie, High Times i Westword, wniosły pozwy przeciwko zasadom reklamowym w Kolorado, które pozwalają na reklamy marihuany tylko w mediach, które mogą wykazać, że nie więcej niż 30% ich odbiorców jest w wieku poniżej 21 lat.

Sędzia federalny początkowo odrzucił wniosek, ale magazyny mówią, że planują zmienić pozew i spróbować po raz drugi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.